1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

אוחנה: לאתר את בכירי המשטרה שאיימו על נתניהו; דורש פוליגרף

השר לביטחון פנים פנה לניצב מוטי כהן לאחר הפרסום בחדשות 12 כי ראש הממשלה "לא יקבל הנחות" במידה ויגיע לחקירה נוספת • אוחנה התייחס לאמירה שצוטטה ע"י בכירים במשטרה: "נקבל אותו בכבוד, אך כמו בחקירות הקודמות שלו - לא נעשה לו הנחות" • כל הפרטים

ארי קלמן, ג' סיון תש"פ 26/05/2020 12:54

"לא נעשה לו הנחות" קבל"פ לאמיר אוחנה במשטרה קבל"פ לאמיר אוחנה במשטרה צילום: דוברות המשטרה

בעקבות דיווח של העיתונאי משה נוסבאום בחדשות 12 שציטט אמש (שני) בכירים במשטרה ששיגרו מסר לראש הממשלה על חקירה נוספת שבפתח, השר לביטחון פנים אמיר אוחנה דורש לבדוק את השוטר המתדרך באמצעות בדיקת פוליגרף.

אוחנה התייחס לדיווח במהדורה אמש בו צוטטו בכירים במשטרה באומרם: "חוקרי להב 433 עשו עבודה מעולה והתעלמו מכל הלחצים שניסו להפעיל עליהם. כך הם ינהגו גם אם היועמ"ש יחליט על חקירה נוספת נגד נתניהו בתיק המניות שלו. נקבל אותו בכבוד, אך כמו בחקירות הקודמות שלו - לא נעשה לו הנחות".

השר לביטחון פנים הנכנס אמיר אוחנה שיגר היום (שלישי) מכתב למ"מ המפכ"ל מוטי כהן בו הוא דרש לחקור את ההדלפה.

לדבריו, "גורם שכזה, השולח איום לעבר ראש ממשלת ישראל, פוגע קשות בתדמיתה של משטרת ישראל". אוחנה דרש למצוא את המתדרך גם באמצעות בדיקות פוליגרף או ציתות לשיחות או כל אמצעי אחר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף את הפרסום שלדבריו מהווה ניסיון השתקה של ראש ממשלה על ידי המשטרה. "האיום האנונימי של חוקרי המשטרה אמש בחדשות 12 לפתוח בחקירת סרק נוספת נגד ראש הממשלה, בתגובה על כך שחשף את השימוש בסחיטה באיומים והדחת עדים בחקירות נגדו, הוא ניסיון לסתימת פיות של לא פחות מאשר ראש ממשלה בישראל", כתב רה"מ שהדגיש כי "האיומים הללו הם דוגמה מובהקת לתחלואים שחייבים לתקן כדי להבטיח את הדמוקרטיה בישראל.

המכתב ששיגר אוחנה למ"מ המפכ"ל

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. השר אוחנה, שים ספוג על הבטן, שלא ידעו את מידותיך, הם כבר מתכוננים לתפור לך חליפת נאשם.  

  אביחי

 2. ד ר כהן  


 3. בית חרושת " התפרנים"  

  בן מאיר

 4. מספיק  


 5. לחקור את השר  

  אוביקטיבי

 6. כשאזרחים סבלו איפה היית אדון נתניהו  

  בן

 7. ככה המדינה מתנהלת  


;