1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

ניר ברקת המאוכזב תוקף את חבר סיעתו

בראיונות לאחר הקמת הממשלה הבהיר ברקת כי הוא לא כועס ולא ממורמר על כך שבסוף לא מומשה הבטחת הבחירות למנותו לשר אוצר, אולם הערב נראה כי ברקת ממש לא אוהב את המהלכים של חברו לסיעה שזכה בתפקיד ותוקף את מתווה המענק למעסיקים שעשוי לצמצם את האבטלה

ארי קלמן, ג' סיון תש"פ 26/05/2020 22:35

על רקע המתווה שפורסם ישראל כץ/ניר ברקת ישראל כץ/ניר ברקת צילום: נועם ריבקין-פנטון/תומר נויברג, פלאש 90

לאחר שנותר מאוכזב ללא תפקיד, בדגש על תפקיד משרד האוצר שראש הממשלה התחייב שיעבור לידיו במהלך מערכת הבחירות האחרונה - חבר הכנסת ניר ברקת תוקף את חברו לסיעה, שר האוצר ישראל כץ על תוכנית המענקים שיעודד מעסיקים לקבל כמה שיותר עובדים ולצמצם את האבטלה שנוצרה בעקבות משבר הקורונה.

בהודעה ששיגר הערב (שלישי) חבר הכנסת ברקת, הוא טען כי "התכנית שהכינו פקידי האוצר מעוותת ומבזבזת כספי ציבור". לדבריו, "במקום זאת חייבים לפצות ישירות את העסקים שנפגעו ואת ששת המיליארדים שהוקצו צריך לתת לאזרחי ישראל כדי לעודד צריכה במשק".

ברקת סובר כי רק "כך נסייע לעסקים לצמוח ולהחזיר את העובדים לעבודה. זו הוכחה נוספת לכך שאת אגף התקציבים באוצר צריך לפרק ולבנות מחדש".

מוקדם יותר היום פרסם משרד האוצר תזכיר חוק להערות הציבור הכולל מתווה למענק עידוד תעסוקה בהיקף של 6 מיליארד שקלים. המענק, בסכום של 7,500 שקל, יינתן לעסקים בעבור כל עובד שיוחזר לשוק העבודה.

במטרה לתמרץ מעסיקים במשק להחזרת עובדים לעבודה מהר ככל האפשר, יינתן מענק לכל עסק בגין כל עובד שיוחזר החל מה-1.6 בסכום כולל של 7,500 שקל. בגין עובדים שהוחזרו לתעסוקה החל מה-1.5, יקבל העסק מענק בסכום כולל של 3,500 שקל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צודק ב100 אחוז  

    דוד

;