1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

מחריד: 11 קשישים עריריים אותרו במצב ריקבון

מתנדבי זק"א ברחבי הארץ עברו שבוע קשה במיוחד, לאחר שהוזעקו ל-11 זירות שונות, בהן נמצאו קשישים עריריים כשהם במצב ריקבון או איבוד צלם אנוש, ימים ושבועות אחרי שמצאו את מותם לבדם | במקרה האחרון נמצא קשיש במצב ריקבון בין גרוטאות אשפה כשמקל ההליכה בידו

קובי עוזיאלי, ח' סיון תש"פ 31/05/2020 07:14

עד מתי? מתנדבי זק"א בפעולה מתנדבי זק"א בפעולה צילום: דוברות זק"א

גבר כבן 80 נמצא במצב ריקבון קשה בתוך ערימות אשפה בביתו בשרון. מתחילת השנה טיפלו מתנדבי זק"א ב-62 אירועים קשים של קשישים ערירים וגלמודים שנמצאו זמן רב לאחר מותם. רק במהלך השבוע שעבר טיפלו מתנדבי זק"א ב-11 מקרים כאלה.

בערב חג השבועות סמוך לשעה 15:30 התקבל דיווח במוקד זק"א על גופה שנמצאה במצב ריקבון במושב משמרת בשרון.

יניב לוי, ראש צוות זק"א תל מונד ומנהל החברה קדישא באזור שטיפל בזירה סיפר: "מדובר בזירה קשה מאוד, כשהגעתי למקום ראיתי בית מוזנח עם מלא גרוטאות ואשפה, את הסירחון והריח הנוראי הרגשתי כבר ממרחק רב. בתוך הבית בין ערימות האשפה מצאנו את המנוח שגר לבדו במצב ריקבון קשה ונוראי כשמקל ההליכה בידו, ככה"נ נפטר לפני כשבוע ימים וסבל מאירוע רפואי ומת מוות אכזרי לבד כשאיש לא יודע על מותו. בעקבות הריח הנוראי שהציק לשכנים הזעיקו את המשטרה והם פרצו לבית שם מצאו את המנוח במצב של איבוד צלם אנוש".

יניב מוסיף בדמעות וכאב: "התביישתי בשבילי ובשביל כולנו לטפל באירוע הזה, מחוץ לדלת היו שקיות של אוכל, על הידית הייתה מנה פלאפל, אבל אף אחד לא טרח לבדוק מה קורה בפנים, אני מתנדב בזק"א ועובד בחברה קדישא 23 שנים באיזור, 20 שנה לא ראיתי באזור הישובים כזה מקרה נוראי. לא חשבתי שזה יקרה אצלנו, כולם מכירים כאן את כולם, זו תעודת עניות לנו כחברה שנותנים לאדם לחיות במצב הזה ולא דואגים לו ובסוף הוא מת לבד ואיש לא יודע".

"בכאב ובדמעות טיפלנו בכבוד המת, גופת המנוח הועברה למכון אבו כביר להמשך בדיקה וזיהוי".

בזק"א שבים ומזכירים: שימו לב לשכנים שלכם לפחות פעם ביום כדי להציל את חייהם.

מתנדבי זק"א בפעולה מתנדבי זק"א בפעולה צילום: דוברות זק"א

מתנדבי זק"א בפעולה מתנדבי זק"א בפעולה צילום: דוברות זק"א

מתנדבי זק"א בפעולה מתנדבי זק"א בפעולה צילום: דוברות זק"א

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. צדיקים!!!  

    מיקי

  2. רשימה טלפונים של מנהלי מחוזיים בשדרת הניהול של 'כללית'  


;