1. עמוד הבית
 2. דעות
 3. יוסי אסולין

זהירות, הסתה: החרדים כמפיצי מחלות

בעוד שכותרת הענק על המסך זעקה "חשש מגל הדבקה שני" בגלל התפרצות במוסד חילוני - התמונה שליוותה את הכותרת הייתה דווקא של ילדי חמד חרדים עטורי פאות משל היו אלו שהפיצו את המחלה • טור דעה מאת יוסי אסולין

יוסי אסולין, ח' סיון תש"פ 31/05/2020 12:06
תגיות:

שוב שנאה בפריים טיים התמונה שהוצגה בשידור התמונה שהוצגה בשידור צילום: צילומסך חדשות 13

בעיצומו של חג השבועות התקיים דיון ער בתקשורת על החשש מפני התפרצות של גל הדבקה שני. הסיבה: הדבקה המונית של מעל ל-100 תלמידים ואנשי צוות בבית הספר הגימנסיה העברית בירושלים.

כמובן שכל אלו שהסיתו והטיפו לחרדים בעת שהתפרץ הנגיף בריכוזים החרדים, התעטפו בשתיקה. ידם הקלה על המקלדת נעלמה. פיהם נאלם. האמת, אף אחד לא ציפה שהם ישתמשו בהתפרצות הזאת כנשק נגד הממסד החילוני. לחד כיווניות הזאת התרגלנו.

אבל דומה כי בחדשות 13, בזמן ששידרו את מהדורת החדשות של סוף שבוע בה צופים מאות אלפי ישראלים, בחרו לקחת את ההסתה צעד קדימה ועשו קישור מופרך בין הנגיף שהתפרץ במוסד שכולו על טהרת החילוניות, לבין המגזר החרדי.

קישור מופרך. כותב השורות

בעוד שכותרות הענק על המסך זעקו "התפרצות מחודשת של הקורונה", ו"חשש מגל הדבקה שני", התמונה שליוותה את הכותרת לאורך חלק מהידיעה הייתה, ובכן, של ילדי חמד חרדים עטורי פאות (שומרים על ההנחיות, אגב), העוסקים בלימוד בכיתתם בתלמוד תורה. משל היו אלו שהפיצו את הנגיף.

מה הקשר? אין קשר. אבל לצופה התמים התמונות של הילדים החרדים שרצות שוב ושוב על המסך יקבעו אצלו את העובדה שהחרדים אשמים.

זה כמובן לא יפריע לאותם עיתונאים להמשיך ולדבר ולתקוף את החרדים בכל הדבקה שמתרחשת באזור חרדי ולהשתמש בזה כנשק נגד אחיהם, או לחלופין לדבר על איך זה שנתניהו מפלג את העם.

מחדשות 13 נמסר בתגובה: ביום שישי במשדר המיוחד שודרה בטעות תמונה של ילדים חרדים, לאורך 5 שניות, בהקשר של הגימנסיה והתפרצות המגפה. ראשית אנו מתנצלים על התקלה, מדובר בטעות אנוש. התמונה שהוצגה הייתה חלק מרצף של תמונות מתוך מאגר מתקופת הקורונה שהופיעו על המסך לשניות בודדות וביניהן גם תמונות של ילדים חילונים, בליינים ירושלמים מצטופפים, אזרחים בחוף הים וכדומה. עם זאת היא בהחלט הוצאה מהקשרה ואנו מתנצלים על כך. אין בכוונתנו לרמז על אמירה כזו או אחרת ויודגש כי כבר אמש, כשנודע לנו על התקלה, הנושא טופל במערכת החדשות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הם שכחו שההתפשטות התחילה בגימנסיה?  (ל”ת)


  • אל תשכח מי גרם לגל השני 

   ההתפרצות התחילה בבני ברק

 2. מה אתה רוצה  

  ההוא

  • הם יודעים טוב את העבודה 


 3. טול קורה מבין עיניך  


  • נכון מאד מה שכתב זה שמעלי (ל”ת)


  • נכון 100% (ל”ת)


 4. הנזק של חדשות 13 כבר נעשה. מה יעזור התנצלות כאן?  

  יאנקיל

  • הקורונה 

   א.ע.

 5. הסתה  

  Mבי

 6. אמינות  

  דידי

 7. מלכתחילה שבעים אחוז מן החולים היו חרדים  

  מי הפיץ בכלל את המחלה

  • אם אתה כבר מדבר על התחלה אז להזכירך זה בכלל התחיל בסין... (ל”ת)


  • זה ממש לא התחיל מהחרדים. להזכירך זה הגיע לארץ בעיקבות תיירים חילוניים שחזרו מחול . זוכרים כת ההצטדיון ששם שהה אזרח שחזר מחול ובגללו חצי מאנשי האיצטדיון נכנסו לבידוד . זוכרים את ההחור מהפירט האדום... וכו... אז רדו מהחרדים . הקינאה רק אוכלת אתכם . תמותו מקינאה .  (ל”ת)


 8. מכיר כמה כלי תקשורת שגם אם אתיופים או אנשי הנמל מפגינים שמים תמונה או כותרת של פלג בני תורה מירושלים מתוך אותה שנאה בדיוק של שונאי בני תורה  (ל”ת)

  יואב צורן

 9. תירוץ: בטעות  


 10. יוסי אסולין  

  אבי

;