1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

שר הבריאות יולי אדלשטיין: "יש עלייה של פי 5 באחוז הנדבקים"

על רקע העלייה בתחלואת הקורונה בישראל: שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הבוקר בישיבת הממשלה כי חלה עלייה בתחלואה בקורונה בישראל - גם כשמנקים את מספר החולים בגימנסיה בירושלים, והזהיר מפני עלייה נוספת • לדבריו: "ישראל ערוכה לבצע 15 אלף בדיקות ביום"

ארי קלמן, ח' סיון תש"פ 31/05/2020 12:46

ערוכים לבצע 15,000 בדיקות יולי אדלשטיין יולי אדלשטיין צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על רקע העלייה בשיעור חולי הקורונה, שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין אמר לפני שעה קלה (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה: "תוצאות הבדיקות אתמול הצביעו על עליה של פי 5 בתוצאות החיוביות מחצי אחוז ל 2.5 אחוז של תוצאות חיוביות - 28 תוצאות חיוביות מתוך 1,012 בדיקות שהתבצעו".

אדלשטיין, ששב מסוף שבוע בכנרת, הוסיף: "משרד הבריאות מסוגל לבצע עד 15,000 בדיקות ביום. אני קורא לכל אזרחי ישראל - אם אתם חושבים שאתם חולים או שיש לכם תסמינים, או שאתם חושבים שהייתם ליד אדם חולה - לכו להיבדק!".

לדבריו, "יש לנו אירוע נקודתי בירושלים עם מספרים גדולים וחריגים. שמעתי שאומרים: מה הפאניקה הזאת? מדובר באירוע נקודתי. צריך להבין- העליה המתמדת התחילה עוד לפני האירוע של בית הספר בירושלים. וגם אם מנקים את הנתונים מבית הספר עדיין רואים את מגמת העליה".

עוד הוסיף שר הבריאות, "אני קורא גם לבעלי העסקים להקפיד על התו הסגול. כל אחת ואחד מהאזרחים לא חייבים לדעת את כל הכללים. מספיק שיידעו את ההנחיות האלו - עטיית מסיכה, שמירת מרחק והיגיינה. לא קשה להבין את זה. או שכולנו נהיה בסדר או שנהיה בסגר והרבה יותר מהר משחושבים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מנכים, תלמד לכתוב!  (ל”ת)

  עברית

 2. לברך על הטוב והרע יום קולמבוס ויום הלכה לעולמה ברוך דיין האמת .  (ל”ת)


 3. זקוקים ל 30,000  

  פרופסור דנייפרפטרובסק

 4. אסדת לווייתן עולה באש בני ברק תשובה לכל דבר נובל אנרג'י נפלה  (ל”ת)


 5. גם וגם  


;