1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

בני ברק ראשונה: מבצע הבדיקות הסרולוגיות יחל ביום שלישי

ביום ג' הקרוב יחל ברחבי הארץ מבצע בדיקות סרולוגיות במטרה לקבל מפה מדויקת יותר של מצב התחלואה בישראל. תושבי בני ברק יזכו להיות הראשונים להיבדק

משה פריד, ח' סיון תש"פ 31/05/2020 15:51
תגיות:

מפת התחלואה בישראל חרדי עושה בדיקת קורונה. אילוסטרציה חרדי עושה בדיקת קורונה. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

ביום שלישי הקרוב צפוי להתחיל המבצע לבדיקות הסרולוגיות שאמורות לבדוק למי יש כבר נוגדנים לקורונה זאת לאחר עיכוב של כמה שבועות, מי שצפויים להיבדק ראשונים הם תושבי בני ברק ובהמשך יישובים אחרים. הבדיקות בתוקף עד תחילת יולי והשאלה היא האם יספיקו להשתמש בהן.

בראיון שערך מנכ"ל משרד הבריאות היוצא בר סימן טוב ל'ניו יורק טיימס' לפני כחודש הוא אמר כי בקרוב ייערכו בישראל 100 אלף בדיקות סרולוגיות יומיות בכדי לקבל מפה מדויקת של התחלואה בארץ ובכך למנוע התפרצות שנייה של הנגיף.

החודש פורסם כי במשרד הבריאות רכשו כבר 2 מיליון ערכות תמורת יותר ממאה מיליון שקלים . מכלל הבדיקות שנרכשו, הגיעו לישראל לפני כחודשיים רבע מיליון ערכות.

למרות התקווה להצלחת המהלך, הבכירים הודו בשיחה כי ערך הניבוי הצפוי של הבדיקות צפוי להיות פחות מ-80%. הדבר נובע מחשש לתוצאות חיוביות שגויות (למשל, בשל מחלות אחרות שעלולות לגרום לתחלואה נשימתית) או תוצאות שליליות שגויות (בשל ביצוע בשלב מוקדם מדי של המחלה, למשל). בנוסף, אין אמת מידה מוסכמת לערך הסף שמגדיר חולה כחיובי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בני ברקים תעשו טובה ואל תבדקו זה פשוט חוצפה רוצים לבדוק רק בני ברקים כדי להגיד שבבני ברק יש הכי הרבה חולים נא אל תעזרו להם בזה  (ל”ת)


  • איזו פרנויה 


  • צודק. אסור לתת יד להכפשה. (ל”ת)


  • הפוך. זה לטובותינו (ל”ת)


 2. התנהגות הזויה שיעזבו את בני ברק  

  שפוי

 3. רק זה לא  

  בבקשה

 4. אני עדיין שואל למה אין הסגר ברחביה, אם כ"כ הרבה חולים  (ל”ת)

  משה

  • כי זה בי"ס שמגיעים אליו מכל העיר לא בהכרח שיש הרבה חולים בשכונת רחביה (ל”ת)


 5. משל השועל והדגים  (ל”ת)


 6. חרדים  

  חיים

 7. אם זה היה לפני חודש אז היו צועקים...  

  אלי

;