1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

בעקבות נתוני הקורונה בישראל: שר הבריאות הכריז על שינוי מדיניות

"מעכשיו נרחיב את הבדיקות גם ללא תסמינים לכל הארץ ולא רק לבתי ספר", כך הכריז הערב שר הבריאות בהצהרה לתקשורת | הוא מנה שורת תנאים שאם יתקיימו יצריכו בדיקה לשלילת הידבקות בקורונה

ארי קלמן, ח' סיון תש"פ 31/05/2020 20:17

גם ללא תסמינים מוסלמים עם מסכות במסגד מוסלמים עם מסכות במסגד צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

לאור נתוני התחלואה בשלושת הימים האחרונים, שר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין נשא הערב (ראשון) הצהרה לתקשורת, בה הכריז על שינוי המדיניות באשר לבדיקות הקורונה. 

הוא מנה שורת תנאים שבגינם יאלץ אדם להיבדק מחשש שנדבק בנגיף:

אחד החידושים המשמעותיים ביותר הוא, בני בית של חולה מאומת, גם אם אין להם תסמינים, ייבדקו ביום אימות בן הבית ובדיקה נוספת לאחר 5 ימים.

"אני מבקש להתעכב חצי דקה על החידוש הזה. עד עכשיו ביצענו בדיקות כאלו באופן נקודתי בירושלים סביב בתי הספר. מעכשיו נרחיב את הבדיקות גם ללא תסמינים לכל הארץ ולא רק לבתי ספר. זוהי בשורה חשובה!", אמר אדלשטיין.

2. אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת בבתי הספר (באותה הכיתה, בהסעה משותפת ובמקרים מסוימים אף כלל בית הספר).

3. אנשים ללא תסמינים שהיו במגע קרוב עם חולה מאומת במסגרות דיור מוסדי (דיור מוגן, מחלקות סיעודיות, מסגרות רווחה המהוות בית לחיים וכיו"ב).

4. לפי שיקול דעת של הרופא המטפל (הסעיף הזה כשלעצמו פותח בצורה דרמטית את ביצוע הבדיקות).

5. כל האוכלוסיות המיוחדות בהתאם להנחיות של משרד הבריאות במקרים מיוחדים.

6. כל אדם עם תסמינים שהיה במגע קרוב עם חולה מאומת.
תסמינים הם: חום, שיעול, אובדן חוש טעם.
הגדרת מגע קרוב: פחות מ-2 מטר מרחק ובמשך זמן של 15 דקות לפחות.

7. כל אדם עם תסמינים של המחלה שהגיע לבית חולים.

שר הבריאות אמר בהצהרה, "במהלך היום שמעתי טענות על כך שלא כל כל מי שביקש להיבדק אכן נבדק. אנחנו מטפלים גם בנושא זה ומחדירים לשטח את המדיניות שאנחנו מובילים כאן. נמשיך להיות בקשר עם קופות החולים כדי לוודא שמה שאנחנו מציגים כאן אכן יתממש בשטח".

לסיום, אמר שר הבריאות: "אני מבהיר, לא משנים את כללי הבידוד כתוצאה מבדיקות: תקופה של ארבעה עשר ימים ממועד החשיפה. בדיקה שלילית או שתי בדיקות שליליות ויותר לא משחררת מבידוד! אני מבקש מהציבור – לכו להיבדק!".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;