1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

המפעל הביטחוני זיהם ונקנס ב-270 אלף שקלים

המשרד להגנת הסביבה קנס מפעל ביטחוני והטיל עליו עיצום כספי בסך 270 אלף שקל | מדובר במפעל 'עשות אשקלון' בגין חריגות משמעותיות בפליטת חומר מסוכן לאוויר | הקנס היה גבוה בהרבה, אך הופחת היות וזו חריגה ראשונה למפעל זה

קובי עוזיאלי, י' סיון תש"פ 02/06/2020 08:56

זיהום אוויר. אילוסטרציה זיהום אוויר. אילוסטרציה צילום: unsplash

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך 270 אלף שקל על חברת "עשות אשקלון תעשיות" בגין חריגות משמעותיות בפליטה לאוויר. החברה הפקידה את העיצום בימים אלה.

העיצום הוטל על עשות אשקלון בגין חריגות בפליטת חומר מסוכן לאוויר, באופן המהווה הפרה של תנאים בהיתר הרעלים שהוצא למפעל מכוח חוק החומרים המסוכנים.

החריגות נתגלו בדיגומים תקופתיים בארובות המפעל שנדגמו באמצעות מעבדה חיצונית. בעקבות תוצאות הדיגומים החליט סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן-דוד, על פי המלצת מנהל מחוז דרום של המשרד, ברוך ובר, על הטלת עיצום כספי.

סכום העיצום המקורי היה 449 אלף שקל, אך מכיוון שהחברה לא ביצעה הפרות מסוג זה בחמש השנים האחרונות וכן נקטה בפעולות למניעת הישנות ההפרה, הסכום הופחת לפי תקנות ההפחתה.

השרה להגנת הסביבה, ח"כ גילה גמליאל מסרה בתגובה לקנס כי "המשרד להגנת הסביבה ימשיך בפעילות האכיפה הנחושה – גם מול מפעלים ביטחוניים - וישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי לשמור על בריאות הציבור ועל הסביבה ולמנוע מפגעים".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;