1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

פרסום ראשון: החרדי שלא רוצה איזוק אלקטרוני - יישאר במעצר

לאחר שביקשה עיכוב בביצוע השחרור: בית המשפט קיבל את ערעור המדינה והורה על המשך מעצרו של האברך בנימין פרידמן מבית שמש שנעצר בתחילת הגל הראשון של הקורונה לאחר שלפי החשד השתתף בתפילה המונית בבית כנסת בעיר • פרסום ראשון ב'בחדרי חרדים'

אברמי פרלשטיין, י' סיון תש"פ 02/06/2020 12:35

השתתף בתפילות בזמן הקורונה ההתפרעויות בבית שמש ההתפרעויות בבית שמש צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

בית המשפט קיבל את ערעור המדינה והורה על המשך מעצרו של האברך בנימין פרידמן, חרדי תושב בית שמש, שנעצר לפני כחודשיים לאחר שלפי החשד השתתף בתפילה המונית בבית כנסת בעיר בניגוד להנחיות משרד הבריאות, ואף תקף שוטרים שהגיעו לפזר את המתפללים, כך על פי כתב האישום שהוגש נגדו.

ביום ראשון השבוע התקיים דיון בבית המשפט השלום בירושלים בעניינו של פרידמן שעצור עד תום ההליכים. עורך דינו רועי פוליטי ביקש מבית המשפט לשחרר אותו לחלופת מעצר בביתו תוך השגחה של אזיק אלקטרוני, אלא שפרידמן ביקש כי יינתן לו חלון בו הוא יוכל לשחרר את האזיק בשבתות וחגים, לטענתו כדי למנוע חילול שבת מיותר. בית משפט השלום קיבל את הבקשה בהבנה כי אין חשש שפרידמן יימלט בזמן הורדת האזיק.

בעקבות ההחלטה, ביקשה המדינה מבית המשפט עיכוב בביצוע השחרור עד לדיון שהתקיים היום בבית המשפט המחוזי, שכאמור קיבל את ערעור המדינה והורה להשאיר את פרידמן במעצר, עד שיסכים להשתחרר תחת איזוק אלקטרוני במשך כל ימי השבוע.

עורך הדין רועי פוליטי המייצג את העצור מטעם הועד למען אסירי ציון אומר ל'בחדרי חרדים' בעקבות קבלת הערעור: "קיבלנו בצער את החלטת בית המשפט, ואנו שוקלים את המשך צעדינו לנוכח הקושי העקרוני המתעורר באילוצו של אדם לבחור אם לחלל את השבת או לקבל על עצמו מעצר ממושך שלטעמנו הוא נטול הצדקה".

בדיון שהתקיים ביום ראשון הסביר השופט את החלטתו לאפשר לפרידמן להשתחרר למעצר בית בחסות איזוק אלקטרוני וציין כי "יש לקחת בחשבון את העובדה שהמשיב שוהה במעצר כחודשיים ימים, הרשעותיו הפליליות, נעברו לפני שלוש שנים, וממועד זה ואילך, משנת 2017, אין למשיב הרשעות נוספות, ואין לחובתו כל תיקים תלויים ועומדים למעט אלו שהוגשו במסגרת ההליכים בתיק הנוכחי".

על פי כתב האישום שהוגש נגד פרידמן, השוטרים שהגיעו לפזר את התפילה שהתקיימה בניגוד להנחיות, כרזו למתפללים מספר פעמים, באמצעות מערכת כריזה. חלק מהנוכחים עזבו את המקום, אך מרבית הקהל, וביניהם פרידמן, נותר לעמוד במקום, צעק לעבר השוטרים וקילל אותם. הוא הוזהר פעמיים, ובהמשך חזר אל השוטרים, ביקש שיעצרו אותו ואף קיללם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אזיק אלקטרוני זה חילול שבת. התקן של צומת זו עקירת הדת ורפורמה  

  עובדיה

  • רבנים מטעם 


 2. יעס  (ל”ת)


 3. יחי המלך המשיח  (ל”ת)


 4. בגלל שהאיש אנוס לשים מתקן עליו בשבת הוא בגדר מחלל שבת?  (ל”ת)

  מעצר שווא

 5. אזיק אלקטרוני לא מחלל שבת !  

  דניאל

;