1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

מינויים בליכוד: דוד ביטן ושלמה קרעי שודרגו

ראש הממשלה נתניהו החליט למנות את חבר הכנסת דוד ביטן לתפקיד יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בכנסת. בנוסף - נתניהו החליט על מינויו של שלמה קרעי ליו"ר ועדת הבחירות מטעם הליכוד ולחבר קבוע בוועדות הכספים, החוקה וביקורת המדינה

ארי קלמן, י"א סיון תש"פ 03/06/2020 12:50

ומי ימונה לגוף הבוחר ברבנות? בנימין נתניהו בנימין נתניהו צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

מינויים בליכוד: ראש הממשלה נתניהו החליט הבוקר (רביעי) למנות את חבר הכנסת דוד ביטן לתפקיד יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות בכנסת. 

ראש הממשלה נתניהו: "אני מברך את חבר הכנסת דוד ביטן שנכנס לתפקידו כיושב ראש ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות. אני משוכנע שח״כ ביטן ימשיך לשרת את מדינת ישראל במשימות החשובות בתחום העלייה והקליטה ובעבודת הכנסת".

ח״כ דוד ביטן: "אני מודה לראש הממשלה על המינוי לתפקיד יו"ר ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות. אני מתכוון לפעול בתפקיד זה כפי שפעלתי בשנים האחרונות בתחומים רבים בכנסת. אחרי חמש שנים כיושב ראש שדולת העם היהודי בכנסת אמשיך לפעול במטרה להגביר את העלייה לארץ ישראל ולמיגור האנטישמיות".

יצוין כי שמו של ביטן עלה כמועמד אפשרי לתפקיד שר, גם בממשלה הקודמת. אלא שבשל מצבו המשפטי, עם הגשת כתבי האישום הצפויים - נמנע ביטן מלכהן בתפקיד שר.

מינוי ח"כ שלמה קרעי

נתניהו החליט למנות גם את חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי ליו"ר ועדת הבחירות מטעם הליכוד בוועדת הבחירות המרכזית והוא גם המועמד הבא לתפקיד יו"ר ועדת החוקה בעוד שנה וחצי במידה וח"כ מיקי זוהר יבחר שלא להיכנס לתפקיד.

חה"כ קרעי ימונה גם לחבר קבוע בוועדות הכספים, החוקה וביקורת המדינה לאורך כל הקדנציה. בנוסף, כאות הערכה לציונות הדתית ולציבור התורני לאומי, החליט רה"מ כי חה"כ קרעי יהיה נציג הליכוד בגוף הבוחר של הרבנים הראשיים לישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "חבר הכנסת שלמה קרעי, נציג נוסף של הציונות הדתית לוקח חלק מרכזי בפעילות תנועת הליכוד ובפעילות הפרלמנטרית בכנסת. אני סמוך ובטוח כי יעשה חיל בכל תפקיד שימלא לטובת מדינת ישראל".

ח״כ ד"ר שלמה קרעי: "אני מודה לראש הממשלה על האמון הרב שנתן בי כנציג הנגב וכנציג הציונות הדתית בליכוד. אני מתחייב למלא את תפקידיי הפרלמנטריים באמונה ולהיות שליח ציבור נאמן. כנציג הפריפריה והזוגות הצעירים, אמשיך להיאבק בעוולות כלכליות חברתיות ואטול חלק משמעותי במהפך שמוביל הליכוד וראש הממשלה בהפיכת הפריפריה למרכז".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;