1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

לפיד יורה לכל עבר: "פתחו בריכות שחייה בשביל המקפצה" • צפו

בנאום שנתן במליאת הכנסת, תקף יו"ר האופוזיציה לפיד את הממשלה החדשה בצורה קשה • "הם פתחו את בריכות השחייה כדי שיהיה להם הרבה יותר קל לעשות הכול מהמקפצה" • צפו

ארי קלמן, י"א סיון תש"פ 03/06/2020 18:28
תגיות:

צפו בדבריו יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: תומר נויברג, פלאש 90

יו"ר האופוזיציה, חבר הכנסת יאיר לפיד, מרבה לתקוף בימים האחרונים את שרי הממשלה החדשים ובפרט את חבריו לשעבר גנץ, אשכנזי ואנשי כחול לבן. לפיד מכנה את חברי הממשלה החדשה "מנותקים" בגלל המשרדים הרבים שנפתחו לטובת החברים הרבים. היום דיבר לפיד במליאת הכנסת ותקף.

"אני רוצה להגיד לכם דבר אחד טוב באמת שהממשלה הזאת עשתה" פתח לפיד. "הם פתחו את בריכות השחייה כדי שיהיה להם הרבה יותר קל לעשות הכול מהמקפצה".

לפיד אמר כי "מאז הוקמה הממשלה הזו מתפתח ז'אנר מעניין בתוכה של אנשים שיושבים בממשלה, אבל הם מאוד מאוד עצובים על ההתנהלות שלה, זה מדכדך אותם.

השר שמולי למשל אמר השבוע: "זאת לא ממשלת החלומות שלי. קיצוץ התקנים במשרדי הרווחה והבריאות בתקופה זו זה דבר בלתי מתקבל על הדעת". מעולה, מה אתה הולך לעשות בנידון? אתה לא משקיף, אתה לא צופה באירוע, אתה שר בממשלה, אם משהו לא מתקבל על דעתך יכולת למשל, אני יודע שזו תהיה הצעה פרועה, להצביע נגד. אבל השר הצביע בעד הקיצוץ שבעיניו בלתי מתקבל על הדעת. אני כבר מעדיף את הליכודניקים לפחות אצלם: what you see is what you get (מה שאתה רואה זה מה שאתה מקבל).

איתן גינזבורג אמר: "אני לא אוהב את המינוי של שני מנכ"לים אצל השר אלקין". או קי, מה אתה הולך לעשות בעניין? אתה חבר קואליציה ואין ספק שאם זה לא מוצא חן בעיניך יש לך כלים, ספר לנו מה אתה הולך לעשות בעניין.

אמר עמיר פרץ, השר עמיר פרץ, אמר את זה בשבטו כשר הכלכלה: "שתוקם ממשלה קטנה יותר בלי משרדים חדשים". הוא אחד השרים בממשלה הלא קטנה הזו. יש 36 שרים ו 16 סגני שרים בקואליציה המשונה הזאת ועמיר פרץ הוא אחד השרים. מה זאת אומרת "הייתי מעדיף שתקום ממשלה קטנה יותר"? מישהו הכריח אותך לשבת בה? מישהו הכריח אותך להצביע בעדה? איך הגעת לזה שאתה יושב שם ומתלונן על גודל הממשלה?

אמר היום שר הביטחון, בני גנץ, כשידברו על המכוניות שלו: "אני הייתי, ככל שזה היה תלוי בי, הייתי עולה כל יום למשרד עם רכב אחד". יש לי חדשות בשבילך, זה תלוי בך. אתה בא, אתה נכנס לחדר, אתה אומר שלום אני לא צריך שתי מכוניות אאודי 8, מספיקה לי מכונית אחת מהכנסת וככה זה קורה.

למה? כי אתה אחראי על מערכת הביטחון ואתה שר בממשלה ומה שאתה אומר זה התקנות. מה זאת אומרת זה לא תלוי בך? במי אתה חושב שזה תלוי? מה זאת אומרת זה לא תלוי בך שיבנו מעון חילופי או ישפצו בשבעה מיליון שקלים את המעון שלך. רק בך זה תלוי. אתה לא רוצה, זה לא יקרה.

כבר שלושה שבועות הם עולים ומתראיינים ומספרים לנו שזה לא נוח להם, ושזה לא ממשלת החלומות שלהם, והם היו מעדיפים ממשלה קטנה, ומדובר באילוץ ששובר את ליבם מבפנים.

אני רוצה להגיד לכם דבר אחד טוב באמת שהממשלה הזאת עשתה, כי בכל זאת דבר אחד טוב הם עשו – הם פתחו את בריכות השחייה. כדי שיהיה להם הרבה יותר קל לעשות הכול מהמקפצה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נבל מנובל שילך קיבינימט כבר אבל באמת!!!!!!  (ל”ת)

  ש

 2. סתם א משוגענער, בכלל לא מעניין, למהלצטט את השטויות שלו  

  צבי

 3. שיר ליאיר  

  משה

 4. לפיד החשוך  

  יאיר

;