1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

חרדי השמיץ את גרושתו וישלם לה כסף רב

חרדי שהשמיץ את גרושתו והוציא לעז על הגט שנתן ובכך גרם לה לעגמת נפש בטרם נישאה לבעלה השני, נתבע בבית משפט שפסק לה פיצוי כספי גבוה וגלגל עליו את הוצאות המשפט | עו"ד אוסדיטשר שייצג את האשה ל'בחדרי': "זהו תמרור אזהרה לכל גבר שחושב שיעשה דין לעצמו"

אבי גדלוביץ, י"א סיון תש"פ 03/06/2020 23:33

יש דין ויש דיין אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: pexels

תקדים משפטי: גבר חרדי שנתן גט לאשתו וטען לאחר מכן שזהו גט פסול, חויב לשלם לגרושתו 200,000 ש"ח.

ראשיתו של הסיפור הוא לפני מספר חודשים, כאשר גבר חרדי שעמד בפני גירושין, ברח לחו"ל על מנת שלא לתת גט, ובכך עיגן את אשתו. לאחר מבצע מורכב הוא הושב ארצה בסיוע בית הדין הרבני לעגונות, ונתן גט בבית הדין.

לאחר תקופה הוא שמע שגרושתו עומדת להינשא בשנית ובערב החתונה פנה אל חתנה המיועד ואמר לו שהגט שנתן הינו גט מעושה, ובשל כך אינו כשר.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי יתירה מזאת, הוא פרסם כי האשה עומדת להנשא בניגוד להלכה, וכתוצאה מכך התארגנו הפגנות מול ביתה ומול בית חתנה והם אף נאלצו להעתיק את מקום החתונה למקום סודי על מנת שלא יפריעו למהלך התקין של החתונה.

האשה החליטה לתבוע את בעלה לשעבר בבית המשפט בשל עוגמת הנפש שנגרמה לה, כתוצאה מסרבנות הגט וכתוצאה מהלעז שהוציא על הגט. כמו כן, היא תבעה אותו בגין לשון הרע כיוון שהוציא לעז על הגט.

עו"ד אוסדיטשר.

עו"ד משה אוסדיטשר שייצג את האשה טען כי האשה, שמנהלת אורח חיים חרדי, נפגעה קשות כתוצאה מהסיפור ודרש סכום מוגדל של כמאתיים אלף שקלים.

ואכן, בפסק דין תקדימי פסקה השופטת כי על הנאשם לשלם לגרושתו את הסכום הנ"ל, למעלה מ-45 אלף שקלים בעבור תקופת העיגון ולמעלה מ-142 אלף שקלים בעבור לשון הרע ובנוסף גם 35 אלף שקלים בגין הוצאות משפט.

בפסק הדין ציינה השופטת כי "הפרסום נעשה על ידי הנתבע על מנת למנוע מהתובעת להמשיך בחייה, להכיר חתן, לשקם את חייה ולהנשא בשנית. מחומר הראיות עולה כי הנתבע נקט בתכנית פעולה מתוכננת על מנת להשיג לעצמו יתרונות כלכליים עת מצא לסחוט את התובעת ערב חתונתה באמצעות פנייה עקיפה אל חתנה המיועד. חוסר תום לבו של הנתבע זועק לשמיים וניכר כי מטרתו הייתה לפגוע בזדון בתובעת מתוך כוונה ברורה של סחיטה".

עו"ד אוסדיטשר מסר ל'בחדרי חרדים' כי "יש לדבר מחיר, אף אחד לא מוציא שם רע על בתי הדין הרבניים ועל ההחלטות שלהם. זהו תמרור אזהרה לכל גבר שחושב שיעשה דין לעצמו".

בנוסף, בתום הדיון ציין הנתבע כי בדה את הדברים מליבו וכי הגט שנתן אכן כשר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חמור ביותר  


  • זו גם ההרגשה שלי! (ל”ת)

   יהודי

  • אתה לא צודק תביעת לשון הרע ורכילות מגעים לסכומים יותר גדולים ובימיוחד שעוד אירגן הפגנות וגם פירסם ועוד וגם סחט אז המחיר בכלל לא גדול והכל מתפרש לפי דין האדם אם שמת לב שהדגישו שעשה לה עוגמת נפש כי היא בתור חרידית זה אחלה פדיחה לכן המחיר שישלם מוצדק (ל”ת)


 2. חכמים על גברים,,,נראה אותם פוסקים ככה גם נגד נשים,,,,  (ל”ת)

  אנא

  • כל כך נכון (ל”ת)

   שרה

 3. "אזהרה לכל *גבר*...". אתה אמיתי? זאת המסקנה?  (ל”ת)

  ישראל

 4. חהחהח¡!! אם העורך דין היה של הבעל ?? כמה פעמים הוא עצמו יוצא נגד הבית דין ?? כעת הוא אומר שאי אפשר חחהחה  (ל”ת)

  יצחק

 5. מדובר בגזל גמור, אם האשה או העו"ד הולכים להשתמש בכסף שזה ילך לתרופות  (ל”ת)

  שמואלי

;