1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

היועץ רונן צור: לא האיראנים פרצו לסלולרי של גנץ

בראיון שנתן היועץ הבכיר לשעבר של בני גנץ, רונן צור, הוא מטיל ספר במעורבות איראנית בפריצה לטלפון הנייד של של יו"ר כחול לבן •  "התחזקה התחושה שמדובר במעשה זדון שלא קשור לאיראנים"

משה פריד, י"ב סיון תש"פ 04/06/2020 14:26

"מישהו יתוודה" יועץ התקשורת רונן צור יועץ התקשורת רונן צור צילום: צילומסך 'ערוץ 12'

רונן צור, מי שהיה יועצו הפוליטי הבכיר של ראש הממשלה החליפי ויו"ר כחול לבן בני גנץ, רומז בריאיון למגזין '7 ימים' של 'ידיעות אחרונות', כי ייתכן שמי שפרץ לפלאפון של גנץ בתקופת הבחירות לא היו האיראנים אלא דווקא גורמים פוליטיים שרצו לסכל את בחירתו של גנץ.

כזכור, במהלך קמפיין הבחירות, בפברואר 2019, לפני הבחירות לכנסת ה-21, דיווח הכתב עמית סגל בחדשות 12 כי השב"כ עדכן את בני גנץ שגורמים איראנים פרצו לטלפון הנייד שלו. הפרסום אז עורר סערה גדולה וגרר תגובות רבות. הימין תקף אותו אז ודרש שיגלה אם הוא סחיט ע"י האיראנים.

רונן צור סיפר, כי לאחר שפרצו לנייד של גנץ, התעוררו הספקות במטה הקמפיין. "אנחנו מחליטים לבדוק משהו שמטריד אותנו. נמצאים איתנו בקמפיין עוד שני רמטכ"לים, נמצא איתנו סגן ראש המוסד לשעבר, אלופים. אם פרצו לבני גנץ לטלפון, קרוב לוודאי שיקרו אחד משני הדברים - לא בספק, לא במקרה, לא אולי - בוודאות: אפשרות אחת זה שיפרצו לעוד כמה".

צור מסביר: "פרצו לגבי אשכנזי, פרצו לאיזנקוט, פרצו להוא, פרצו לזה. פרצו לפרדו, פרצו ליורם כהן, לעמי אילון. האיראנים האלו, העלומים, ישבו שם בפנטגון האיראני, ואמרו לעצמם: 'לא מעניין אותנו מה קורה בטלפון של אילון? אה, מה הוא כבר יודע, כולו ראש השב"כ'. אבל בני גנץ כן?".

ואז מספר צור כי חלחלה ההבנה אצלו כי זה לא האיראנים שפרצו לגנץ: "אז הולך ומתגבר אצלנו חשד שאם אף אחד מהם לא קיבל הודעה, התחזקה התחושה שמדובר במעשה זדון שלא קשור לאיראנים"

רונן צור אומר כי לדעתו מי שפרץ לנייד של גנץ היה בכלל גורם זדון פוליטי. "ואם אתם שואלים לדעתי האישית שלא משקפת את דעתו של גנץ - אין לאירנים שום קשר עם הפריצה לטלפון. בהינתן שבכלל הייתה פריצה.

צור מסיים את הראיון עם ספר מאשלה ספק ניבוי העתיד: "אתם יודעים מה הכי מרגיש לי בבטן? שלא רחוק היום שמישהו יתוודה על המעורבות שלו בזה".

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי קרא לטראנמפ נאצי ונהייה יועץ פוליטי לעילג?  

  AVIC

 2. מה משנה מי פרץ, משנה מה היה התוכן  


  • לאו דווקא 


 3. למה דווקא גנץ, אולי כי הוא היה המועמד לראשות הממשלה, וחיפשו דרך לסחוט אותו  (ל”ת)


 4. ברור, שזה ביבי המאפיוז.  (ל”ת)

  יונתן הקטן

;