1. עמוד הבית
  2. מוזיקה
  3. לייבלה

לייבל'ה בסופ"ש: הידוענים שמקפידים על ההנחיות

לייבל'ה לא הספיק לנוח מהגל השני ולשחרר לחצים והנה הוא מביט באימה על גל נוסף מעבר לפינה. כיצד השיבה הינדל'ה לשאלה: מתי כדאי להידבק? • והשבוע: כיצד ביצע הדובר הגרואי של יעקב אשר את החפיפה עם גליקמן ומה קרה השבוע בכנסת? היכן היו השבוע אנשי יחסי הציבור במגזר, וכיצד קבלו תושבי ירושלים המופתעים את הכוכב הצעיר שעלה לבלות בעירם? • כנסו כנסו

לייבל'ה, י"ב סיון תש"פ 04/06/2020 18:36

הגל השלישי של המגפה לייבל'ה לייבל'ה צילום: עיבוד בחדרי חרדים

עונת המלפפונים העיבה חמורות על לייבל'ה במהלך השבוע האחרון, בעוד היו מי שניסו לעשות החייאה לגל השני, לייבל'ה כבר אוחז בגל השלישי של הקורונה. לייבל'ה לא יודע איך הוא לא נדבק עד היום באחד מסיבובי הגלים.

כשלייבל'ה שאל לעצתה של הינדל'ה, האם כדאי להידבק בגל השני או השלישי? היא השיבה במנגינה של הספד: "לייבל'ה לייבל'ה אתה כבר נדבקת בגל הראשון אתה לא זוכר שלא הרגשת טוב". לייבל'ה אימץ את מוחו וניסה להיזכר ומתברר שכנראה חצי מעם ישראל היה לו כבר קורונה ומתווה חסינות העדר לפנינו. 

בגלל העונה המשעממת, לייבל'ה עלב השבוע בציניות בחסידות מסוימת וקרא להם 'רומנים גנבים'. לייבל'ה באמת לא התכוון לאמירה הנחרצת ובוודאי לא כל החסידים הם גנבים ולאחר שהתנצל - יושרו ההדורים בין הרומנים לליטאים.

לייבל'ה פותח את השבוע כפי שמירת כל הכללים, בערב חג השבועות אירח במשרדו עו"ד וטו"ר הרב ישראל ענדן, ל"תיקון ערב ליל שבועות", את הסופרים החרדים ישראל אלטר גרובייס ואברהם דב גרינבוים. חברי הקבוצה העלו זיכרונות מחג השבועות בחצר הקודש גור, לאחר שהשנה לא הייתה 'נסיעה' בעקבות הנגיף. 

לייבל'ה כידוע חובב לשעברים, והשבוע הוא ראה שניים שהגיעו לסדר את רכבם באוטו של בני ברק, הראשון סגן השר לשעבר אלי בן דהן, וחבר הכנסת לשעבר רפאל פנחסי, מזכיר מועצת חכמי התורה - גם לשעבר. לפי התמונה נראה שהם קיבלו שירות טוב. 

ומי שעשה השבוע סערה גדולה ולא רק השבוע, הוא האיש והאגדה אבשלום אוחיון, המכונה בפי כל "אברשה". בצהרי חמישי, בעוד כולם אוכלים טשולנט אשכנזי, אברשה בחר לשבת בחום היום עם התבוראה של בני ברק, נתי נחום, על מצע חלבי ב'קפה נאמן' הסמוך למגדלי בסר והסביבה. לייבל'ה שיבח את אברשה, שהעמיד את חבר המועצה שמחה שטיצברג במקום ומהיום קורא לאברשה "גילוי נאות".

לייבל'ה קפץ גם השבוע לכנסת ישראל שבגבעת רם בכדי לבדוק את ההצבעות על החוק הנורבגי, שכעת נדחו לשבוע הבא, עקב הקורונה של חבר הכנסת סמי אבו שחאדה, כשלא ברור כמה נדבקו בעקבותיו. 

גולת הכותרת של הממשלה החדשה, הם המינויים החדשים, ובפרט במינוי איש התקשורת יהודה רוסט ליועצו ודוברו של יו"ר ועדת החוקה יעקב אשר. רוסט, גוראי בנשמתו, עם כל המשתמע, שעשה חיל בעבר בעיתונות החרדית, נכנס לנעליו הגדולות של יהודה גליקמן, שפרש ועשה לו חפיפה גדולה. 

גם את העיתונאי יהודה שלזינגר, הכתום של 'ישראל היום', ראה לייבל'ה סוגר עוד קצוות עם מוטי בבצ'יק, שר השיכון בפועל. 

והיו גם את אלו שחגגו ניצחון. דוברו של יו"ר הוועדה לפניות הציבור, חיימק'ה ולצר, לצד היועץ שמוליק שוק, חבר מועצת עיריית אשדוד, נעמדו כפי ההנחיות והתכוננו לישיבה הוועדה החגיגית. 

את העיתונאי יוסף טיקוקצ'נסקי מ'יתד נאמן', המכונה 'טיקו', ראה לייבל'ה עומד על משמרתו ביד רמה, לאחר שהגן בקרב על מנהלת סיעת יהדות התורה המסורה - טייבי גלבשטיין שסידרה ודחפה למינוי טסלר.

גם את מאיר ברגר מ'המבשר' ראה לייבל'ה חוזר לראשונה מאשדוד לכנסת ישראל, בכדי לעקוב אחר הפוליטיקה בשביל הטור הפוליטי השנון והצבעוני שלו כמידי שבוע והתייעץ עם הדתי לאומי מה לכתוב בטור.

במזנון החלבי, רגע לפני שגילו את הקורונה, ראה לייבל'ה את חיים רבינוביץ יחד עם וורצמן של מקלב, כשהם דנים על חזרת התחבורה למירון בימים אלו לאחר שהנגיף כבר לא איתנו.  

ואחרי שביקר בכנסת הגיע לייבל'ה לפגוש את שר הבריאות החדש יולי אדלשטיין שערך השבוע ביקור פתע בתחם הדרייב-אין בירושלים כשהוא מלווה במקורבו ואיש סודו האסטרטג החרדי יוסי רוזנבוים. 

את ראש עיריית אלעד ישראל פרוש, ראה לייבל'ה השבוע מסכם את היום שעבר בחתונת בתו של מנכ"ל העיר לשעבר, חזי חנונו. האירוע נערך בכפר חב"ד, ובאורח נדיר לגם פרוש קצת 'משקה'. 

בבר מצווה במתוכנת 'קורונה' שנערכה לבן יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ מיכאל מלכיאלי, תיעד הצלם אריה לייב אברהמס, את קובי איזק, דובר שר הבריאות היוצא, שכהוא מקפיד על החוק והולך עם מסכה. מאידך, אבי יוספי, היועץ של יו"ר הסיעה בכנסת, קצת פחות הקפיד. לייבל'ה שוקל עדיין להלשין על כך להנהלת בית החולים 'הדסה', שיוספי מקפיד כל הזמן לספר לנו על העשייה שלהם.

את מנכ"ל רשת בית יעקב יצחק גולדקנופף ראה לייבל'ה מקיים 'ונשמרתם' בבדיקת חום בכניסה לפגישה עם סגן ראש העיר בית שמש ישעיהו ארנרייך.

היום הגיע השר אריה דרעי למשרדי תחנת הרדיו 'קול ברמה' ו'קול פליי' ובשיחת מסדרון נשאל חידה על ידי שר השמחה עמי מימון ובעל ה'חידודון': איך ייתכן שאדם יהיה מותר לו לאכול לכתחילה בכיפור ? לייבל'ה שמע כי השר התלבט והחידה נפתרה. איש עיתי שהיה מוליך את השה לעזאזל...

כאות הוקרה העניק לו עמי את הספר 'חידודון' וברכו שיעשה שטייעגן לעובדי משרד הפנים. 

לייבל'ה גם עקב השבוע אחר אמן הרגש מוטי שטיינמץ, שהגיע לירושלים וקיבל כמה פפארצ'י של שטיינמץ. תחילה הגיע להשביע את רעבונו בגולדיס - בית ישראל, שם כל החנות הייתה על גלגלים מהאורח שהגיע מבני ברק. 

בהמשך ראה לייבל'ה את שטייינמץ ברחבת הכותל המערבי, מתפלל במקום מדויק כפי השמירה על ההנחיות ומעומק הלב. 

לייבל'ה דאג השבוע לעיתונאי יקי אדמקר, שיצא בקמפיין לגיוס המונים לטובת כתיבת ספר תורה לעילוי נשמת בתו. ללייבל'ה נודע, כי בפגישה שקיים בתחילת השבוע אדמקר במשרדי חברת צ'רידי בהרצליה, עם אליהב אבוטבול וישראל ביסטריצקי, הוא הביע חשש שלא יעבור את ה30,000 שקל.

אבוטבול וביסטריצקי חשבו אחרת ואתמול הגיע אדמקר ליעד: 180 אלף ש"ח. לייבל'ה רוצה למסור את תודתו בשם הציבור למנכ"ל צ'רידי שי צ'רבינסקי שהתרגש מהסיפור והעניק את הקמפיין לאדמקר בחינם ולעילוי נשמתה של רננה חיה ע"ה. 

ב'ועד הישיבות' מסכמים בהצלחה רבה את יישום מתווה הקפסולות בישיבות, כך שירדה טרדה גדולה מהראש, ומפגש ראשי ג'וינט ישראל עם יו"ר ועד הישיבות הגרח"א קאופמן - יצא לפועל. אם לא די בכך, גם מתנה הייתה במפגש. מנהל תוכנית חרדים בג'וינט הרב יצחק טרכטנגוט הביא מכתבים היסטוריים שנמצאו בארכיון הג'וינט. 

צעירי התקשורת החרדית, ישכר זלמנוביץ, אוריאל צייטלין ואהרן נוראני, המייצרים סקופים כל העת, נצפו עם פתיחת המסעדות בתל אביב יושבים ודנים איך ממשיכים מכאן. 

פינת המזל טובים המורחבת ושירבו שמחות בישראל:

במרכז האירועים וואלי בכפר סבא חגיגה גדולה ביום רביעי, הנגיד הבריטי ר' יצחק שפירא השיא את נכדו תחת כיפת השמים, לפני החופה האח רבי פנחס (רוזי) הראה ליצחק הודעה דחופה שקיבל. 

ברכת מזל טוב ליו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני לאירוסי נכדתו הבכורה, עם הבחור אלי כהן הלפרין מישיבת ולפסון. לשמחה השבוע, שנחגגה בסמינר אור החיים בבני ברק, הגיעו רבים וטובים. בשעת לילה ראה לייבל'ה תמונה יפה של הנכד של הגר"ח, ר' יענקי קנייבסקי, בסוד שיח עם הסבא, יו"ר ועדת הכספים הנכנס.

ולפני השמחה הגדולה חגג עוזרו הבכיר של גפני, משה זלושינסקי את הולדת בתו.

ברכת מזל טוב לראש עיריית בני ברק ר' אברהם רובינשטיין, לרגל שמחת הולדת הנכד בערב חג השבועות. 

ברכת מזל טוב לר' מאיר אסחייק, נאמן ביתו של ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין, לרגל הולדת הבן בליל חג השבועות.

ברכת מזל טוב גדולה היישר לארה"ב מוכת הקורונה, לרגל שמחת הולדת הבן לבנש"ק הגדול ר' נפתלי (תולי) אונגר, המו"ל של המגזין היוקרתי 'די וואך' ורשת התקשורת הכי גדולה בארה"ב לחרדים, לרגל שמחת הולדת הבן הבכור בשעה טובה ומוצלחת.

ברכת מזל טוב לר' אפרים שכטר, מנכ"ל מוסדות דז'יקוב-ויזניץ, לרגל שמחת הולדות בנו בשעה טובה ומצלחת.

ברכת מזל טוב חמה ולבבית לידיד כל בית ישראל ר' צביקה גולדמן, סמנכ"ל 'מובייל נתיב' וממפעילי חשמל כשר בשבת בבני ברק, לרגל הולדת בתו בשעה טובה ומוצלחת. לייבל'ה חדר לסטטוס של גולדמן וגילה תמונה ברגע השמחה של הבת החדשה.

ברכת מזל טוב לר' פישי ויזל, מנהל וראש אשכול 'לאומית' בבני ברק, לרגל שמחת אירוסי בתו, נכדת המשב"ק מויז'ניץ, ר' זליג קורניצר, עם בן הבעל מנגן הידוע מויז'ניץ, ר' חיים מאיר רוט.

ברכת מזל טוב מיוחדת לתמים ישראל חיים דץ, לרגל בואו בקשרי שידוכין עם הכלה הבתולה המהוללה רותי סוקולובסקי ממודיעין עילית. יודעי דבר מעדכנים שהחתונה תתקיים ברוב פאר והדר בחודש הרחמים והסליחות... אנחנו מחכים. במקביל גם לייבל'ה נזכר בסרטון שהישיש ר' יהושע יעקובוביץ ז"ל, מבורו פארק, שהלך השבוע לעולמו, מברך את החתן החשוב. 

ולסיום, ברכת מזל טוב לישראל עברון, יועצו המסור של יו"ר סיעת ש"ס בכנסת, ח"כ מיכאל מלכיאלי, לרגל אירוסיו בשעה טובה ומוצלחת. מה שנקרא 'הפקק נפתח אחרי שמשה כהן התארס'. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ראש העיר קורא לתושבים לעזוב את מכבי, ולעבור לכללית.  


  2. רבני ב"ב לתושבים לעזוב את מכבי ולהצטרף לכללית  


  3. כללית יותר טובה?  


  4. עוברים לכללית החל מתאריך 26/6/20 ועד לתאריך 15/7/20  


  5. חוצפה בחתונה של גרטלר ושחטר האדמור מנדבורנה ההשתתף ואפילו לא טרחו להזכיר אותו חצופים  (ל”ת)


  6. חוסר הלימה בין מנהלי מכבי הספרדיים לבין חלקם בציבור  


  7. מותר לכם לפרסם גם בעד מכבי  (ל”ת)


  8. חזי חנונו התגעגענו  (ל”ת)


;