1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

העיתונאים התעמתו בשידור חי: "אתה עבריין"

קרב מילולי חריף התגלע בשידור ברדיו 103FM בשידור חי • אלי ציפורי: "אביעד גליקמן מקבל הדלפות וצריך להיחקר באזהרה" • גליקמן הגיב: "אתה משטה בציבור, אנא תירגע"

קובי עוזיאלי, י"ג סיון תש"פ 05/06/2020 06:56

קרב מילולי חריף אביעד גליקמן/אלי ציפורי אביעד גליקמן/אלי ציפורי צילום: צילומסך ערוץ 13/צילומסך ערוץ 20

האם ראש הממשלה בנימין נתניהו עתיד לשלם מיסים בעבור ביתו הפרטי? הכתב המשפטי אביעד גליקמן מ'חדשות 13' פרסם כי רשות המיסים דורשת מנתניהו לשלם מיסים בגובה מאות אלפי שקלים עבור הוצאות הבית הפרטי שלו בקיסריה, לרבות מים, חשמל, גינון והוצאות נוספות.

ראיון ברדיו 103FM שהתחילה בעדכון של גליקמן על פרטי הפרשה ("נתניהו ביקש שהמדינה תשלם ולא הוא") הפכה בתוך דקות לעימות סוער, כשבקו השני נשמע קולו של הפרשן הכלכלי אלי ציפורי. האחרון תקף בחריפות את גליקמן על המידע שקיבל, לטענתו בהדלפה מפוקפקת, ולמעשה כינה אותו עבריין. "כשהביקורת הופכת לציד מכשפות, זו לא ביקורת, לא דמוקרטיה ולא חופש הביטוי. זה חופש הביזוי", אמר לסיון כהן ב-103fm.

ציפורי הוסיף כי "חבורה של עיתונאים, בין היתר אביעד גליקמן, עסוקה מבוקר עד לילה בציד מכשפות אחרי משפחת נתניהו כדי לבצע פה הפיכה שלטונית. זה כבר יצא לגמרי מגבול המידתיות הסביר. אם היו מכילים את עקרונות כתב האישום בתיק 4000, הוא כבר היה חוטף עשרות כתבי אישום על קבלת הדלפות פליליות תמורת סיקור אוהד. הוא צריך להיות בחקירות תחת אזהרה ולא להסתובב בין האולפנים", והוסיף: "ושלא יבלבלו לי את המוח על חופש העיתונות".

גליקמן תקף בתגובה: "אתה לא עיתונאי. מי שמשטה בציבור זה אתה ולא אני. לא שמעתי את תגובתך לזה שראש הממשלה מנסה להתחמק מתשלום כספים. אף אחד לא רודף את משפחת נתניהו. נגד ראש הממשלה הוגש כתב אישום, לא נגד אביעד גליקמן. אז עם כל הכבוד לך, תפסיק להמציא את השטויות שאתה כותב בפייסבוק, שאפשר להפריך אותן בשנייה וחצי. ואתה בטח לא צריך לכנות עיתונאים בכינוי 'עבריינים'".

ציפורי לא הושפע מדבריו, והמשיך: "אני מבין שיש לאביעד גליקמן צורך דחוף לשרת את אדוניו - מנדלבליט והפרקליטות. אתה רוצה לעבור על החוק? תעבור. אתה רוצה להיות שותף לעבירות פליליות? תהיה. אתה תקבל גם חסינות מהפרקליטות כי ככה זה עובד במדינה דמוקרטית. אתה בנוי לזה, ככה אתה עובד".

"אני בטח לא אשמע את ההאשמות חסרות הרקע של אלי ציפורי, אז עם כל הכבוד - אני אאלץ לנתק", אמר גליקמן והביא את השיחה הטעונה לסופה.

עריכה: עופרי גליכמן, 103FM

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כל השמאל בפרפורי גסיסיה מתפללים שימות.  (ל”ת)


;