1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת
  4. חדשות חו"ל

השמאל זעם על המאמר בטיימס; העורך התפטר

סנטור אמריקאי פרסם בעיתון ניו יורק טיימס מאמר בו הוא קורא להכניס צבא לרחובות כדי להשליט סדר בכאוס שנוצר בעקבות המחאה. עובדי העיתון זעמו והוא נאלץ להתפטר

יענקי פרבר, ט"ז סיון תש"פ 08/06/2020 14:26

פלורליזם במיטבו הסנאטור טום קוטון הסנאטור טום קוטון צילום: באדיבות המצלם

עורך מדור הדעות של ה'ניו יורק טיימס', ג'יימס בנט, התפטר לאחר שאישר לפרסם מאמר של סנטור אמריקאי שקרא להכניס צבא לרחובות כדי להשתלט על המהומות. המאמר עורר סערה במערכת העיתון ובקרב חוגי המשאל בארה"ב. ג'יימס בנט, הוא עורך מדור הדעות ב'ניו יורק טיימס' מאז מאי 2016.

הפיטורים הגיעו לאחר שהסנאטור, טום קוטון, המכהן כחבר הסנאט של ארצות הברית מטעם מדינת ארקנסו, מאז ינואר 2015, פרסם מאמר דעה שקרא לצבא להגיע לרחובות כדי להרגיע את המהומות בעקבות מותו של ג'ורג' פלויד במיניאפוליס.

הסנאטור, תומך נלהב של הנשיא טראמפ, קרא לנשיא להשתמש ב"חוק ההתקוממות" משנת 1807 ולגייס את הצבא על מנת לסייע למשטרה.

הטור עורר ביקורת גדולה בחוגי השמאל ובקרב עובדי העיתון, ובמערכת נכנעו ללחץ והחליטו להורידו מהרשת משום שהוא "לא עמד בתנאים המינימליים לפרסומו".

ה'ניו יורק טיימס' הודיע, ​​כי ג'יימס בנט, עורך מדור הדעות מאז 2016, מתפטר באופן מיידי. ה"טיימס " הודיע ​​גם כי סגנו ג'ים דאו, יורד בדרגה, ומועבר מחדש לחדר החדשות.

הנשיא טראמפ מיהר לצייץ: "בניו יורק טיימס השתיקו את המאמר המצוין של הסנטור הנהדר טום קוטון. הני יורק טיימס הוא פייק ניוז". כך לדברי הנשיא.

הסנאטור קוטון הגיב ואמר כי מדובר בהכפשות בכדי להשתיקו. קוטון טען כי התכוון לשימוש בצבא רק במקרה שאין למשטרה המקומית יכולת להרגיע את המהומות.

מו"ל הטיימס, איי.גיי. זולצברג אמר בתגובה לפרסום, כי "ג'יימס הוא עיתונאי כישרוני ועם יושר, הוא האמין במשימה של הטיימס. הוא היה אחראי על מחלקת הדעות, שהרחיבה את מגוון הקולות שאנו מפרסמים, ודחפה אותנו לפורמטים חדשים, אני אסיר תודה על התרומות הרבות שלו".

ג'יימס בנט עצמו הגיב על התפטרותו. "היה לי הכבוד להיות חלק מהטיימס, אני גאה בעבודה שעשיתי כדי למקד את תשומת הלב בעוולות ובאיומים על חופש ולהביא דיונים על הדרך הנכונה עם רעיונות חדשים לקוראי טיימס".

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נו,מה חדש  


  2. לא כמו המקרה של נתי גרוסמן  


  3. ולמה הוא לא צודק???  


;