1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. היכלי הישיבות

עולם התורה הספרדי: הישיבה החדשה והיחידה שתיפתח באלול

לראשונה זה שנים ישיבה חדשה אחת בלבד תפתח את שעריה לקראת זמן אלול הבעל"ט בעולם התורה הספרדי. הישיבה החדשה על שמו של זקן הראשונים לציון הגר"א בקשי דורון זצ"ל שהסתלק לבית עולמו מנגיף הקורונה

משה ויסברג, ט"ז סיון תש"פ 08/06/2020 22:56

בגלל הקורונה? הגר"ד אברהם עם חמיו הראשון לציון זצ"ל הגר"ד אברהם עם חמיו הראשון לציון זצ"ל צילום: קובי הר צבי

בעקבות הסתלקותו הטארגית של זקן הראשונים לציון, הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצ"ל, שנפטר בחול המועד פסח מנגיף הקורונה, הוחלט: תוקם ישיבה גדולה לעילוי נשמתו.

מוסדות בנין אב מיסודו ובנשיאותו של הראשון לציון זצ"ל, הכוללים תלמודי תורה כוללים ישיבות לבני חו"ל ושורה של ישיבות קטנות, בינהם ישיבת בנין אב, ישיבת דבי אליהו של הגר"מ אדרי, ישיבת תורת אליהו של הגרב"צ בקשי דורון וישיבת בנין אב אופקים של הגר"מ שמול, שנווטו מתחת לדמותו הגדולה של הגר"א בקשי דורון שכיהן כנשיא המוסדות ואף מסר עליהם את נפשו.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי כעת, הוחלט להקים ישיבה גדולה ספרדית חדשה לזכרו הטהור, ולהעמיד ישיבה על קברו של הראשון לציון זצ"ל והישיבה אף תקרא על שמו, ותשא את השם "דעת אליהו". 

הישיבה הגדולה החדשה תעמוד בראשות חתנו הגדול - הגאון רבי דוד אברהם ראש ישיבת בנין אב, שיחלק את זמנו בין הישיבות.

לרמי"ם בישיבה צפויים להתמנות תלמידי חכמים מהשורה הראשונה בעולם התורה הספרדי, איתם מתנהלים מגעים סופיים בימים אלו ממש.

מדובר במיני דרמה בעולם הישיבות הספרדי שכן כפי המסתבר הישיבה החדשה צפויה לנחול הצלחה רבה, בשל הגופים החזקים שעומדים מאחריה, ודמותו של ראש הישיבה הנחשב לאחד מגדולי ראשי הישיבות הספרדים.

ואכן, ממידע שהגיע ל'בחדרי חרדים' עולה כי הישיבה מבצעת חריש עמוק בשטח והביקוש אליה שובר שיאים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חלומות פז, דוד אברהם הוא אדם מוערך וחשוב אבל הקבלות שלו מלמדות על ישיבה מסוג של בניין אב, א"כ לא כ"כ בשורה דרמתית אלא עוד ישיבה סניף בניין אב שבמילה מכובסת היא כולל ללימוד הלכה.  (ל”ת)


  2. חחחחחחח...  

    בדיחה

  3. זה בנין אב החדשה?ומה עם הישיבה בנין אב?  (ל”ת)

    מייק

;