1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

האלימות כלפי חרדים בל"ג בעומר: המשטרה מסרבת לחקור ראיות?

לאחר המקרה בו הותקפו חרדים בזמן שהגיעו לצפות על קברו של רשב"י בל"ג העומר • בארגון חוננו טוענים כי יש בידיהם ראיות חדשות אך המשטרה מסרבת לחקור וכי מדובר ב"פוגרום אכזרי" • משטרת ישראל: ממשיכים לחקור את המקרה ביסודיות. נגבו עדויות ונאספו ראיות

אבי גדלוביץ', י"ט סיון תש"פ 11/06/2020 09:43

"פוגרום אכזרי" תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן צילום: באדיבות המצלם

תקיפת החרדים האלימה: המשטרה טרם עצרה חשודים בתקיפה שעברו מתפללים חרדים בל"ג בעומר, בטענה שאין ביכולתה לזהות את התוקפים.

כעת נחשפות תמונות מהתקיפה, בהן נראים מספר תוקפים בפנים גלויות. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "פוגרום אכזרי. לא ייתכן שיהיו במדינה אזרחים אשר לגביהם החוק לא חל ואינם חוששים שימצו איתם את הדין".

לאחר התקיפה שעברו מתפללים חרדים, ביניהם מבוגרים, נשים וילדים שהגיעו להתפלל בל"ג בעומר סמוך לכפר בית ג'אן הצופה על קברו של רבי שמעון בר יוחאי, שלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מספר מכתבים למשטרה בהם תוארה התקיפה, בבקשה לפעול לתפיסת התוקפים.

אולם במשטרה השיבו כי אין לזהות את התוקפים בעזרת עדויות המתלוננים, וכי התיק עבר למישור המודיעיני. כעת שולח עו"ד בלייכר מכתב נוסף, שלישי במספר, בו מתוארת עדות נוספת של נהג הסעות שנכח במקום התקיפה, ואליה מצורפות תמונות התוקפים שהצליח לצלם.

לפי העדות החדשה, נהג ההסעות המתין למתפללים ברכבו, בחניה הסמוכה לכפר בית ג'אן. בעת שהמתין החלו להגיע למקום ג'יפים, סוסים וטרקטורונים אשר רוכביהם החלו לנהוג בפראות ולאיים לעברו. הנהג הסביר להם שהוא רק נהג ההסעות, והם הניחו לו.

בשלב זה הגיעו המתפללים לחניון. הנהג ראה כיצד הופל המתפלל לרצפה כאשר התוקפים בועטים ומכים אותו בכל חלקי גופו תוך שהם מטיחים בו קללות, גידופים ואמירות כנגד העם היהודי. נהג ההסעות התקשר למוקד המשטרה, היה איתם בקשר רציף ותיאר את שמתרחש לנגד עיניו.

במהלך השיחה למוקד המשטרה ביקש נהג ההסעות חילוץ מידי למתפללים, וכן ביקש שמסוקי משטרה החגים מעל מירון יגיעו לאזור שכן "יש אספסוף שמכה יהודים עד כדי סכנת חיים ממשית".

נהג ההסעות סייע ליהודי שהותקף, וראה כיצד הפורעים החלו לנתץ את חלונות הרכבים בחניה, כולל זריקת אבנים לעבר רכבו שלו. נהג ההסעות גילה תושיה והצליח לצלם בעזרת מכשיר הטאבלט שהיה ברשותו מספר תמונות של התוקפים.

למרות כל האמור לעיל, לא נקרא נהג ההסעות להעיד במשטרה על אשר ראה, על אף שהתקשר למוקד והיה בקשר עם השוטרים בשטח. כמו כן, המשטרה לא ביקשה את התמונות שצילם.

כעת מבקש עו"ד בלייכר מארגון חוננו כי המשטרה תגבה עדות מנהג ההסעות ומעדים נוספים, תצרף את הקלטת שיחתו למוקד המשטרה לתיק החקירה וכן תקים צוות חקירה מיוחד אשר יאסוף את העדויות והראיות ויביא למעצר המתפרעים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר, "בל"ג בעומר סמוך לכפר בית ג'אן התרחש פוגרום אכזרי כנגד יהודים ורכושם. למרות חומרת האירוע לא נעצרו חשודים עד כה, ולא נגבו עדיות מנפגעים רבים ומהעדים שיצרו קשר עם המשטרה. לא ייתכן שיהיו במדינה אזרחים אשר לגביהם החוק לא חל וניתן להם לתקוף ולהשחית בלא שיחששו שימוצה איתם הדין. אנו נמשיך ללחוץ ולא נרפה עד שיוקם צוות חקירה שיביא לאיתור החשודים בתקיפה ומעצרם, ועד אשר ימוצה הדין עם המתפרעים".

נזכיר כי המקרה התרחש בל"ג בעומר, עת מתפללים חרדים הגיעו סמוך לכפר בית ג'אן הצופה לעבר קברו של רבי שמעון בר יוחאי, שהיה סגור ביום ההילולה עקב הקורונה. הפורעים שהגיעו לחניית הרכבים של המתפללים תקפו את הנוכחים, היכו אותם, זרקו לעברם אבנים, ניפצו חלונות של רכבים ועוד, והמתפללים נאלצו להתפנות מהמקום בשיירה מאובטחת על ידי המשטרה. כאמור, עד לרגע זה לא ידוע על מעצר התוקפים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה ל'בחדרי חרדים': מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי עם קבלת התלונות נפתחה חקירה ובמסגרתה נגבו עדויות ונאספו ראיות. משטרת ישראל ממשיכה לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה להגיע לחקר האמת וקוראת לכל מי שנפגע באירוע או היה עד לאירוע ויש בידיו ראיות היכולות לסייע בחקר האמת לפנות לתחנת המשטרה הקרובה ולמסור עדותו.

תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן צילום: באדיבות המצלם

תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן צילום: באדיבות המצלם

תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן צילום: באדיבות המצלם

תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן צילום: באדיבות המצלם

תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן צילום: באדיבות המצלם

תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן תקיפת חרדים בל"ג בעומר בבית ג'אן צילום: באדיבות המצלםעוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כמה רשעות ... כנראה שמפחדים מהחרדים מאוד מאוד  (ל”ת)

    בזיון

  2. כמובן שהמשטרה תסרב לחקור. הם שונאי חרדים  

    יואל

;