י"ד אייר התשפ"ד
22.05.2024
חד משמעית

סקר: הציבור החרדי תומך בהחלת הריבונות

סקר 'מאגר מוחות' בדק ומצא: 62% ממצביעי יהדות התורה בעד החלת הריבונות • 68% מהציבור בעד החלת ריבונות ביו"ש • רוב מצביעי הליכוד (80%) נגד הכרה במדינה פלסטינית

סקר: הציבור החרדי תומך בהחלת הריבונות
קוראים מודעות בבני ברק צילום: פלאש 90

בסקר שנערך בימים האחרונים על ידי מכון הסקרים 'מאגר מוחות' עבור המועצה אזורית שומרון בקרב 511 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסיה היהודית במדינת ישראל נמצא כי 68% מהציבור היהודי (בעלי הדעה) במדינת ישראל בעד החלת ריבונות ביהודה ושומרון, רוב ברור מבעלי הדעה (72%) סבורים שממשלת ישראל לא צריכה להסכים להשארת ישובים יהודים כמובלעות.

הסקר מגלה גם באופן מפתיע כי ישנה תמיכה כמעט מוחלטת של הציבור החרדי בהחלת ריבונות, ציבור שככל הנראה הלך ימינה בשנים האחרונות. 72% ממצביעי ש"ס בבחירות האחרונות בעד החלת הריבונות, וכך גם 62% ממצביעי יהדות התורה. 64% ממצביעי הליכוד תומכים בהחלת ריבונות וכך גם 90% ממצביעי ימינה ו 62% ממצביעי ישראל ביתנו. 14% ממצביעי העבודה - גשר - מרצ גם הם בעד החלת ריבונות.

המועצה האזורית שומרון הזמינה את הסקר כדי לבחון את המגמות בציבור הישראלי, זאת כחלק מהמאבק אותו היא מובילה להחלת ריבונות ללא הכרה במדינת טרור וללא השארת ישובים מבודדים.

"הסקר מוכיח את מה שידענו כל הזמן" אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון "רוב ברור של הציבור במדינת ישראל מייחל להחלת ריבונות ביו"ש ומסתייג מהכרה של ממשלת ישראל ונתניהו במדינת טרור בלב הארץ. רוב הציבור בישראל מתנגד להשארת ישובים מאחור כמובלעות. אני קורא לראש הממשלה, להקשיב לקול העם כפי שמתבטא בסקר ולהחיל את הריבונות. זוהי שעה היסטורית ויש לבצע צעדים היסטורים. הקשב לקול העם ולאמת בעת הזו"

יש לציין כי זהו הסקר היחיד שיצא עד כה שבודק בנפרד את התמיכה בריבונות מצד אחד . ואת התמיכה במדינה פלסטינית מצד שני. כך שתוצאותיו הן האמינות ביותר.

אחת התוצאות המעניינות של הסקר מצביעות על מגמה ברורה בקרב מצביעי הליכוד בכל הנוגע להחלת הריבונות.

54% ממצביעי הליכוד בבחירות האחרונות (בעלי הדעה) מעידים כי לא יצביעו לליכוד בבחירות הקרובות במידה וראש הממשלה יכיר במדינה פלסטינית.

פרופסור יצחק כץ העומד בראש מכון הסקרים "מאגר מוחות": "בכל השאלות שנשאלו נמצאה תמיכה חד משמעית ומובהקת מבחינה סטטיסטית של רוב גבוה מקרב הציבור השולל הקמת מדינה פלסטינית ותומך בהחלת הריבונות הישראלית על הישובים ביהודה ושומרון. רוב גדול מתנגד להשארת ישובים יהודים כמובלעות מבודדות. לעמדות הללו שותפים חלקים גדולים מאוד מקרב הציבור הישראלי שהצביעו למפלגות שונות בבחירות האחרונות".

החלת ריבונות חרדים יהדות התורה ש"ס

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד