1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נתניהו זועם: "בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס לכלא"

בעקבות תחקיר המקור בו נחשפו הקלטות המתארות את דרך הפעולה של מעורבי תיק וואלה-בזק, ראש הממשלה תקף: "בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס היום לכלא על שידור הדלפות פליליות ועל שיבוש הליכי משפט" • ראשי כחול לבן תמכו בדרוקר

ארי קלמןי"ט סיון תש"פ 11/06/2020 14:38

גנץ תקף את ביבי פלאש 90 פלאש 90

המאבק של ראש הממשלה כנגד פרשן ערוץ 13 עולות שלב: בתגובה לתחקיר ששידר אמש עיתונאי ערוץ 13 רביב דרוקר, בו חשף הקלטות של מעורבי פרשת 4,000, נתניהו יוצא למתקפה חזיתית כנגד דרוקר, שזוכה לתמיכת ראשי כחול לבן.

דרוקר חשף אמש (רביעי) בתכנית 'המקור' הקלטה של מעורבי פרשת 4,000: שאול אלוביץ, איריס אלוביץ ועורך אתר 'וואלה' לשעבר אילן ישועה, ותחת הכותרת "ההקלטות שסיבכו את ביבי", הוצגה השיטה בה התבקשו לסקר את ראש הממשלה ורעייתו שרה באופן חיובי, טענות שנמצאות במרכז החשדות של תיק וואלה-בזק.

בתגובה לפרסומים, שיגר ראש הממשלה הודעה חריפה כנגד דרוקר, בה טען כי "העובדה שהגורמים המוסמכים לא עוצרים את דרוקר ונותנים לו להשתולל בהדלפות ובסחיטה באיומים נגד עדים, רק מחזקת את התחושה שבכל מה שקשור לנתניהו המשחק מכור. בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס היום לכלא על שידור הדלפות פליליות ועל שיבוש הליכי משפט, אבל כשהמטרה של התקשורת היא להפיל את מנהיג הימין, נתניהו, בכל מחיר - נראה שהכל מותר".

דרוקר הגיב לנתניהו ומסר: "בעולם מתוקן אנשים נכנסים לכלא על ביצוע עבירות פליליות. הפרסום שלנו אתמול לא הייתה בו שום עבירה פלילית. למעשה, נתניהו ביצע לא פעם את אותו מעשה ממש, כאשר מסר את גרסתו לתיקים פליליים בהם הוא נחקר, לפני המשפט. בכך, בדיוק באותה מידה, זיהם לכאורה את התהליך השיפוטי".

מי שיצאו להגנתו של דרוקר היו נציגי כחול לבן. תחילה היה זה שר התקשורת הטרי, יועז הנדל, שכתב: "אני מזכיר שעיתונאים תפקידם לבקר את השלטון. לבקר אותי ואת שאר הפוליטיקאים. אעשה הכל כדי שבישראל תהיה תקשורת חופשית, אמינה, מאוזנת ומגוונת".

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי הוסיף לדברי השר הנדל וכתב: "תפקידם של עיתונאים הוא לבקר אותנו הפוליטיקאים. כך היה, כך זה עכשיו וכך זה יימשך".

השר גבי אשכנזי תקף אף הוא את דברי ראש הממשלה וכתב: "תפקידה של העיתונות לבקר את נבחרי הציבור, לחשוף ולדווח. האמירה כי עיתונאי צריך לשבת בכלא בעקבות פרסומיו מקוממת ואינה מקובלת במדינה דמוקרטית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. דרוקר לכלא הבעיה שהשופטים עצמם הם כמו נאציים.  (ל”ת)


 2. במדינה מתוקנת ראש הממשלה היה מתפטר אם היה במצב של ביבי.  (ל”ת)

  יוסי

  • במדינה מתוקנת (ללא החרדים) ביבי היה מתפטר. (ל”ת)

   שריר

  • במדינה מתוקנת בלי החרדים כבר מזמן לא היה מדינה כי רק התורה מחזיקה את המדינה (ל”ת)

   שלמה

  • חרטטן 

   חרטטן

 3. כחול לבן זה משהו זמני. אפילו אין להם דרך אמיתית  (ל”ת)

  דוד

 4. גנץ ומפלגתו אנשים נבזים, יורקים לבאר שממנו הם שותים, אכן צריכים  

  צבי

 5. דמעות תנין  

  ד"ר מנדלבלוך

 6. נתניהו  

  נתי

 7. נראה  


  • כל עוד הם מבצעים את חלקם בחוזה הלא כתוב: קרי: לתקוף את נתניהו , לעולם לא יגיעו לכס הנחקרים... בדוק. (ל”ת)


 8. במדינה דמוקרטית אין מקום לתקשורת שמבקרת רק צד אחד ומלטפת את הצד השני, בדמוקרטיה אין מקום למשטרה שחוקרת רק צד אחד ולא את הצד השני, בדמוקרטיה אין מקום לבתי משפט שנוקט צד פוליטי מובהק כך שלמעשה הם שולטים במה שהיה אמור להיות דמוקרטיה, אך הפך למשפטוקטורה, או בקיצור לדיקטטורה מחוםשת....  (ל”ת)


;