י' תמוז התשפ"ד
16.07.2024

יגשים את חלומו? סיפורו של בוגר הישיבה שהתגייס לצה"ל

מדי שנה, מאות צעירים חרדים מצטרפים למסלול  שירות החרדים בצה"ל לתפקידי הלוחמה • המסלול מותאם באופן ייחודי לאוכלוסייה החרדית עם תנאים המאפשרים קיום אורח חיים חרדי עם שירות צבאי בתפקידי מפתח בהם החיילים מגנים על ביטחון עם ישראל

יגשים את חלומו? סיפורו של בוגר הישיבה שהתגייס לצה"ל
רב"ט יהודה אזולאי צילום: דובר צה"ל

מדי שנה, מאות צעירים חרדים מצטרפים למסלול  שירות החרדים בצה"ל לתפקידי הלוחמה. מסלול זה הינו מסלול 'חרב' המיועד לצעירים חרדים בגילי 18-21 ורווקים שאינם תלמידי ישיבות. המסלול מותאם באופן ייחודי לאוכלוסייה החרדית עם תנאים המאפשרים קיום אורח חיים חרדי עם שירות צבאי בתפקידי מפתח בהם החיילים מגנים על ביטחון עם ישראל. במסגרת מסלול זה ישנן ארבע יחידות קרביות והן גדוד 'נצח יהודה' בחטיבת כפיר, פלוגת 'תומר' בחטיבת גבעתי, פלגת 'ח"ץ' בחטיבת הצנחנים ופלגת 'מגיני הנגב' בחיל האוויר.

רב"ט יהודה אזולאי, הינו לוחם חרדי המשרת בגדוד 'נצח יהודה'. יהודה היה הראשון מבין חמשת אחיו שבחר להתגייס לצה"ל לאחר שסיים את לימודיו בישיבה בגיל 18. "תחילה, משפחתי ואני חששנו מהרעיון שאני אהיה לוחם בצה"ל, מכיוון שהשירות הצבאי הוא משהו שלא הכרנו בכלל, והחשש העיקרי היה שלא אוכל לקיים אורח חיים דתי בזמן שאני לוחם. אך לאחר שבדקתי את הנושא, הבנתי שמאפשרים ללוחמים חרדים את כלל התנאים להם זקוקים כדי לקיים תורה ומצוות בזמן השירות. לאחר שהתגייסתי, המשפחה שלי שמעה ממני שאני מתפלל במניין, מקבל שיעורי תורה ועוד,  החששות של המשפחה שלי הופגו. למרות המפקדים שלי סייעו לי ותמכו בי החל מהצעדים הראשונים בשירות, ובזכותם התמודדתי בהצלחה עם האתגרים, בנוסף הרבנים המלווים אותנו ביחידה נותנים לנו כוחות נפש ועוצמות לשרת בצורה הטובה ביותר, עבור לוחם חרדי ליווי שכזה הוא דבר ענק וחשוב." יהודה מרחיב על התקופה בה התחיל את שירותו הצבאי.

רב"ט יהודה אזולאי • קרדיט: דובר צה"ל

לוחמי גדוד 'נצח יהודה' ממוקמים באיזורי יהודה ושומרון ותפקידם הוא לשמור על הסדר הביטחוני באיזור במגוון רחב של פעילויות מבצעיות. יהודה מספר על כך: "בשירות הצבאי, אתה זוכה לראות ממש איך הפעילות שלך תורמת לשמירה על ביטחון התושבים, אנו מרגישים את זה בכל יום ויום. עברנו אימונים רבים כדי לעמוד במשימה זו, אימונים שמלבד הפיתוח הגופני, גם מפתחים את האישיות, שירות כלוחם מחזק בך תכונות חשובות להצלחה בחיים כגון התמדה, אחראיות וכו'. החלום שלי הוא להיות רופא ולהציל חיים גם בהמשך, זכיתי במסגרת התפקיד לעבור הכשרה ולהיות חובש קרבי, תחום שאני מאוד מתחבר אליו בהקשר הזה. לקראת סוף השירות, אכנס לתוכנית לימודים ייחודית ללוחמים חרדים במסגרתה אשלים השכלה ואוכל להתקדם צעד נוסף לעבר הגשמת החלום שלי. המסר שלי לכל נער הוא ששירות קרבי מהווה קפיצת דרך משמעותית לעבר הגשמת המטרות שלך בחיים."

במנהלת החרדים הצבאית, מסייעים לצעירים חרדים שאינם תלמידי ישיבה להצטרף למסלולי הלוחמה עבור חרדים בצה"ל. סרן אבי יפרח, קמ"ט 'חרב' במנהלת הינו קצין חרדי האמון על תחום זה. סרן יפרח הינו בוגר גדוד 'נצח יהודה' ושירת  כמפקד במספר תפקידי לוחמה. "צה"ל בהובלת מנהלת החרדים הצבאית מקיים פעילות ענפה של ליווי וסיוע למתגייסים החרדים לצה"ל. אנו מקיימים ימי חשיפה והכנה למסלולים, מעבירים הרצאות ומקיימים קשר אישי והדוק. באחרונה, יצרנו אפשרות הרשמה למסלולים אלו עבור אנשים המתאימים לכך, באמצעות הרשמה זו ניתן ליצור קשר במהירות ויעילות על מנת לקבל את כלל המידע הנדרש בכדי להיות חייל המגן על ביטחון עם ישראל לצד קיום אורח חיים חרדי." מסכם סרן אבי יפרח.

רוצים לדעת פרטים נוספים על המסלולים לגיוס חרדים? השאירו פרטים ונחזור אליכם>>>

גיוס חרדים נצח יהודה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!