1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

ראש הממשלה: "הקורונה כאן, זהו תמרור אדום"

רה"מ עדכן על מצב הקורונה ואמר כי העליה במספר הנדבקים הוא תמרור אדום. בדבריו קרא לציבור להקפיד על הנחיות ה-ממ"י • כמו"כ הביא להחלטת הממשלה סיוע נקודתי לעיר אילת בסך כ-50 מליון ש"ח • רה"מ ציין גם את החלטת ארה"ב בהטלת הסנקציות כנגד ביה"ד בהאג, ובירך: "מודה לממשל על ההתייצבות שלהם" • צפו

קובי בורנשטיין, כ"ב סיון תש"פ 14/06/2020 17:34

כבדו את ההנחיות נתניהו בישיבת הממשלה הבוקר נתניהו בישיבת הממשלה הבוקר צילום: Marc Israel Sellem/POOL

ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן הבוקר (ראשון) על מצב הקורונה ואמר כי "קורונה עדיין כאן. לצערי אין כרגע שיפור במצב ההדבקה - מספר הנבדקים היומי ממשיך להיות בסביבות 200 נדבקים ליום. זהו כמובן תמרור אדום".

הוא פתח את דבריו בנושא הסנקציות על ביה"ד בהאג ואמר כי "אני מבקש לברך תחילה את הנשיא טראמפ ואת מזכיר המדינה פומפאו, על ההחלטה שלהם להטיל סנקציות על בית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג. בית הדין בהאג הוא גוף פוליטי ומוטה שמתעמר בישראל, בארה"ב, בדמוקרטיות אחרות שמכבדות זכויות אדם, בשעה שהוא מתעלם ממדינות שמפרות את זכויות האדם, בראשן כמובן משטר הטרור באיראן. בית הדין ממציא האשמות אבסורדיות נגד מדינת ישראל, כולל הטענה השערורייתית שהימצאותם של יהודים בלב המולדת שלנו מהווה פשע מלחמה. זה נוגד את השכל הישר, זה נוגד את המשפט הבינלאומי מאז ועידת סן-רמו לפני 100 שנים וזה נוגד את הצדק. אני שב ומודה לנשיא טראמפ ולממשל האמריקני על ההתייצבות שלהם לצד האמת והצדק".

הוא ציין כי "אנחנו נתחיל היום בצעדים מעשיים בהקמת היישוב "רמת טראמפ" ברמת הגולן, שעל הריבונות שלה בידי ישראל הכיר הנשיא טראמפ".

לדבריו, "הקורונה עדיין כאן. לצערי אין כרגע שיפור במצב ההדבקה - מספר הנבדקים היומי ממשיך להיות בסביבות 200 נדבקים ליום. זהו כמובן תמרור אדום. אני רוצה להביא את תשומת לב הממשלה והציבור למחקר של אוניברסיטת קיימברידג' וגריניץ' שהתפרסם לאחרונה. המחקר הזה הראה שעטיית מסכות היא דרך יעילה ביותר למנוע גלי התפרצות נוספים. אני רוצה לצטט מהמחקר: "עטיית מסכות בציבור יעילה כפליים בהקטנת מקדם ההדבקה, מאשר עטייתן רק לאחר הופעת התסמינים. בכל המדדים שהמחקר בדק, נמצא שהשימוש במסכות על ידי חצי מהאוכלוסייה הוריד את מקדם ההדבקה מתחת ל-1". כלומר בעצם עצר את המגפה. אם הורדת את מקדם ההדבקה מתחת ל-1 עצרת את המגפה, ולכן אני חוזר ומבקש מהציבור לכבד את כללי משרד הבריאות - עטיית מסכות, שמירה על מרחק ונטילת ידיים - ממ"י כפי שאנחנו קוראים לזה.

פרופ' אילן רייס מהטכניון כתב מכתב לראש המל"ל שבו הוא מתאר את המסכה, מרחק וידיים, כ'מיני סגר'. זה מיני סגר שהאזרח בעצם לוקח על עצמו, שמונע את הצורך מהטלת סגרים קהילתיים או ארציים ושאר המגבלות שאנחנו מעוניינים לא לחזור ולהטיל. זה בעצם מאפשר את המשך פתיחת הכלכלה שלנו וכמובן המשך שמירה על מרחב ציבורי הרבה יותר נוח לכל אחד מאיתנו".

בסיום דבריו הוא ציין כי "גם השבוע אנחנו נמשיך לקיים פגישות על מנת לפתוח את הכלכלה, נעשה זאת עם שר האוצר, עם נגיד בנק ישראל ועם כל הגופים הרלוונטיים כשהמטרה היא להחזיר את המשק לצמיחה ולסייע להחזיר את האנשים למעגל העבודה. אבל מעת לעת אנו גם ננקוט בסיוע נקודתי.

אנחנו מביאים היום לממשלה סיוע נקודתי כזה לעיר אילת. אנחנו נביא היום לאישור הממשלה, יחד עם שר הפנים, החלטה להקצות למעלה מ-50 מיליון שקל לתוכנית סיוע מיידית לאילת ולחבל אילות. אנחנו מקצים תקציבים גדולים כדי לסייע לעסקים הקטנים בעיר ולתושבי אילת. אנחנו נפעל לקדם ולחזק את התיירות באזור כדי שהעיר תוכל לפעול בבטחה ולמשוך מבקרים רבים גם בצל הקורונה. זה קורה, תיירות הפנים מחליפה בהדרגה, לא בצורה מלאה, אבל מחליפה חלקית את תיירות החוץ שנפגעה. אנחנו נמשיך לפעול למען תושבי אילת ליישום מלא של ההחלטות שהבאנו למען פיתוח העיר והסביבה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יועז הנדל הטבות ל HOT ערוץ מיסיונרי  (ל”ת)


;