1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

גנץ לצד מנדלבליט: "אפעל בכל כוחי לגדוע התלהמות כלפי שופטים"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, הגיע היום לסיור במשרד המשפטים | "האווירה העכורה וההתלהמות כלפי השופטים ושומרי הסף מסוכנת לחברה - אפעל בכל כוחי כדי לגדוע אותה, נעמוד מולה כחומה בצורה", אמר גנץ

קובי עוזיאלי, כ"ב סיון תש"פ 14/06/2020 22:19

ביקור ראשון במשרד המשפטים בני גנץ בביקור במשרד המשפטים בני גנץ בביקור במשרד המשפטים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, ערך היום (ראשון) סיור מקצועי ראשון מחוץ למערכת הביטחון במשרד המשפטים ביחד עם שר המשפטים, אבי ניסנקורן.

גנץ וניסנקורן סיירו במשרד ונפגשו עם בכירי המשרד ובהם היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט ומ"מ המנכ"ל, סיגל יעקבי.

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון התייחס בדבריו למכתב האיומים על שופטת העליון, ענת ברון ואמר: "היום נחשפנו למכתב איום שהופנה לשופטת בבית המשפט העליון, אני יודע שחלק מהנוכחים כאן בחדר הסתובבו או מסתובבים עדיין עם אבטחה – האווירה העכורה הזו וההתלהמות כלפי שומרי הסף ואנשי החוק במדינת ישראל מסוכנת לחברה שלנו. אני מגנה אותה בכל תוקף ואני אפעל בכל כוחי בכדי לגדוע אותה. אבי, כל חבריי ואני נעמוד כחומה בצורה בכדי שאתם, השופטים וכל עובדי הציבור בישראל תוכלו למלא את תפקידכם ללא מורא וללא משוא פנים".

גנץ אמר גם: "בחרתי להגיע לכאן היום משום שהמשרד הזה הוא המשענת של הדמוקרטיה הישראלית כולה. באתי להביע בפניכם את הערכתי ותמיכתי הבלתי מסויגת במערכת אכיפת החוק כולה. אתם שליחי ציבור ישרים העושים מלאכתם נאמנה, ואנחנו נשמור על המערכת עצמאית ומתפקדת- בלי שום פשרות. גם במשרד המשפטים ובכל מערכת אכיפת החוק יש מה לשפר - מבחינתי אני אומר כן לביקורת עניינית ולא לביקורת הרסנית".

לדברי השר גנץ, "מערכת אכיפת החוק במדינת ישראל הגיעה ב-72 שנות קיומה להישגים חסרי תקדים. חוות הדעת שלכם מגינות על חיילי צה"ל ועלינו הפוליטיקאים, שומרות על זכויות האדם, ומאפשרות למחוקקים ולשרים לממש את יעדיהם בדרך הישר, תוך הקפדה על לשון החוק ורוחו והימנעות משחיתות ציבורית".

בני גנץ במשרד המשפטים בני גנץ במשרד המשפטים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בני גנץ במשרד המשפטים בני גנץ במשרד המשפטים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בני גנץ במשרד המשפטים בני גנץ במשרד המשפטים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

בני גנץ במשרד המשפטים בני גנץ במשרד המשפטים צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מר גנץ שתיקתך יפה מדיבורך, אל תחשוב שבזה תקנה את אהדת הציבור  

    חיים

  2. חופש הביטוי ! היי !!  


;