1. עמוד הבית
 2. רכב ותחבורה
 3. חדשות רכב

מדוע בחברת וויז נפרדו מהקריינית הוותיקה?

אם גם אתם נמצאים הרבה על הכבישים, כנראה ששמתם לב לשינוי החדש באפליקציית הניווט הפופולרית 'וויז'. קולה של קריינית הניווט הוותיקה הוחלפה באחת חדשה • בחברה מסבירים כי השדרוג יביא לתוצאות טובות יותר באיכות הסאונד

משה פריד, כ"ג סיון תש"פ 15/06/2020 13:56

דרך צלחה צילום: רויטרס Waze צילום: רויטרס

אפליקציית "וויז" הפופולארית עשתה שבוע שעבר היסטוריה והחליפה את הקריינית הוותיקה שליוותה אותנו בשעות הארוכות בהם בילינו בפקקים המשתרכים בכבישים, הקריינית הוותיקה שבאפליקציה הוגדרה תחת השם סיון, הוחלפה בקריינית החדשה, והפעם תחת השם רחלי.

מי שהשתמש באופן קבוע באפליקיצה וויז לא פספס את השינוי המדובר, בשביל רבים מהם מדובר בשינוי של ממש בחווית המשתמש באפליקציה, חלק מהגולשים ברשתות החברתיות פירסמו על כך פוסטים רבים, הכוללים בדיחות רבות על הנושא, בהם נפרדו מהקריינית הותיקה, סיון.

האפליקציה וויז פותחה על ידי חברת ההזנק הישראלית "Waze Mobile" ונמכרה לגוגל ביוני 2013 תמורת סכום עתק של 966 מיליון דולר. התוכנה פועלת בצורה שיתופית והיא מתעדכנת על ידי קהילת המשתמשים (חכמת ההמונים). המפות הקיימות כיום בתוכנה מכסות מעל ל-100 מדינות.

מדוע החליטו מפתחי האפליקציה להחליף את הקריינית הוותיקה? בחדשות 12 דווח כי פנו לחברה ושם הוסבר להם כי מדובר בשדרוג. הקולות המוקלטים באפליקציה, של רחלי, סיוון וקולות נוספים, הם קולות ממוחשבים – שיוצרים את המילים שאנחנו שומעים באופן מלאכותי.

עוד דווח בחדשות 12 כי לפי וויז השדרוג של הקול החדש תבטיח כי איכות סאונד תהיה גבוהה הרבה יותר, וגם בעיות של עיוות ושגיאות בהכרזת שם הרחובות לא יחזרו על עצמם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מתי יהיה סוף-סוף קריין באידיש?  

  דוד

  • לי יש קריין באידיש (ל”ת)


  • לי יש קריין באידיש (ל”ת)


  • יש ביידיש 

   שאלתיאל

  • ךא 


  • דווקא יש באידיש (ל”ת)


  • מישהו כאן יכול להדריך אותי היכן להשיג וואיז ביידיש 

   דוברת עברית

 2. אבל בשדרוג הזה גם הורידו את האופציות לדווח על מצלמות מהירות  (ל”ת)


  • תודה רבה... (ל”ת)


 3. סיוון  

  שו

 4. עידוד לנהגים מתחילים  

  נהגת מתחילה

 5. מדוע דוקא בחודש סיון?  (ל”ת)


;