1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

טראמפ לא מרוצה מהקשרים העסקיים בין ישראל לסין

מייק פומפאו, שר החוץ האמריקני רמז אמש כי ממשל טראמפ לא מרוצה שישראל מנהלת קשרים מסחריים נרחבים עם סין, כי לדעת גורמים אמריקאים הקשרים הללו עם ישראל נותנים אפשרות לסינים להשיג מודיעין על יכולותיהם הצבאיות של ישראל וארה"ב

יענקי פרברכ"ד סיון תש"פ 16/06/2020 08:28

מכריז מלחמה דונלד טראמפ דונלד טראמפ צילום: יח"צ

שר החוץ, מייק פומפאו, נאם בפני הוועד היהודי האמריקני, והאיץ בישראל להתייצב עם ארצות הברית נגד סין.

"לעמוד מול המפלגה הקומוניסטית הסינית היא אתגר הולך וגובר לארצות הברית, לישראל, ולכל האנשים החופשיים", אמר בנאום ראשון לפורום הגלובלי השנתי של הועד היהודי האמריקני, שהתקיים השנה בשיחות זום, בגלל מגיפת הקורונה.

פומפאו רמז כי ממשל טראמפ לא מרוצה שישראל עם קשרים מסחריים מתרחבים עם סין, כי לדעת גורמים אמריקאים הקשרים הללו עם ישראל נותנים אפשרות לסינים להשיג מודיעין על יכולותיהם הצבאיות של ישראל וארה"ב.

"ההתעצמות הצבאית של בייג'ין, האדישות שלה וקמפיין דיס-אינפורמציה שלה מסכנים את כולנו", אמר. "כולנו חייבים להיות ערניים לאיום של המפלגה הקומוניסטית הסינית על אורח חיינו. העמידה נגד שחקנים רעים היא ליבת הערכים של אמריקה. שתי המדינות שלנו מושרשות בכבוד לזכויות הניתונות מאלוקים, לחופש הפרט ושוויון אנושי."

הפורום העולמי אמור היה להתקיים בברלין השנה, אך כאמור הוא התקיים דרך הזום.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הוא צודק במאה אחוז, צריך את האומץ לגרש את הגנב מהבית כאשר הוא עדיין מתבדח איתך, כשהוא כבר לא צוחק זה עשוי להיות מאוחר מדי  (ל”ת)

    חיש גז

  2. סכנה נוראה שיהודים בעולם מזוהים עם שלטון  

    חיים

;