1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

בכירה במשרד הבריאות: "צר לי לבשר, המחלה חוזרת"

כבר לא אזהרה בלבד: ראש שירותי בריאות הציבור פרופ' סיגל סדצקי אמרה הבוקר כי הגל השני כבר כאן וכי חלה עלייה בתחלואה ב-57 ערים שונות בישראל • "אנחנו רואים קורלציה ברורה בין פתיחת המשק לעלייה בתחלואה"

ארי קלמן, כ"ד סיון תש"פ 16/06/2020 13:21

כבר לא אזהרה בלבד שוק מחנה יהודה בצל קורונה שוק מחנה יהודה בצל קורונה צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

הגל השני כאן: פרופ' סיגל סדצקי, המכהנת כראש שירותי בריאות הציבור, אומרת בשעה האחרונה (שלישי) בפני חברי ועדת הקורונה בכנסת כי הגל השני כבר כאן. לדבריה, יש עלייה בתחלואה ב-57 ערים שונות.

פרופסור סדצקי הוסיפה עוד בוועדה, "צר לי לבשר, אבל המחלה חוזרת. אנחנו רואים קורלציה ברורה בין פתיחת המשק לעלייה בתחלואה. נמצאים בעלייה משמעותית בכמות המקרים שנמצאת בכל הארץ ובדגש על ילדים".

עוד אמרה סדצקי כי, "30 ילדים בכיתה לא באמת הולך בהלימה אחת עם התו הסגול. יש עלייה בתחלואה ב-57 יישובים וזהו לא נתון שאפשר להתעלם ממנו. עלייה בבדיקות לא-סימפטומטיים איננה צריכה להסביר את העלייה, משום שבמונה - אחוז החיוביים בין הנדבקים הוא בעלייה בזמן שהגידול בבדיקות היה אמור להוריד את זה".

בתוך כך, במסגרת המערך של משרד הבריאות מול התפשטות הנגיף, צפוי שר הבריאות יולי אלדשטיין לסייר היום (שלישי) בעיר בני ברק, ולהיפגש עם ראש העיר אברהם רובינשטיין כדי לעקוב מקרוב אחר הפעילות בעיר בכל הקשור להתפשטות הקורונה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם יהיה סגר אנשים לא ימותו מהמחלה אלא מרעב ודאגות כלכליות  (ל”ת)

  דרור

 2. אנשים בבקשה תפסיקו ללכת להיבדק שלא יסגרו ויהרגו אותנו שוב  (ל”ת)


  • רוצח במזיד 


 3. גל  


 4. תפסיקי לאיים.  (ל”ת)

  השטן

 5. ריחוק מסיכה חיטוי מצוות רמ"ח  (ל”ת)


;