1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

בית המשפט עצר העבודות בבית העלמין. צפו

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא היום צו עצירה לעבודות שמתקיימות בבית העלמין העתיק ביפו, שהביאו למחאות אלימות מצד התושבים • במקביל: מספר עצורים בהפגנה אלימה סמוך לבית העלמין

אבי גדלוביץ'כ"ה סיון תש"פ 17/06/2020 13:25

על רקע המהומות האלימות המחאות ביפו המחאות ביפו צילום: צילום: דוברות המשטרה

העיר יפו סוערת בימים האחרונים, זאת לאחר שעיריית תל אביב החליטה להקים בית מחסה לדיירי רחוב על שרידי בית העלמין "אל-אסעאף" ברחוב אליזבת ברגנר בעיר. התושבים טועניםכי מדובר בבית עלמין מוסלמי עתיק ועבודות במקום גורמות לחילול הקברים.

בעקבות כך, יצאו מאות מתושבי יפו להפגנות סוערות ואלימות. המפגינים הציתו כלי רכב ומבנים השייכים לעירייה והשליכו חפצים לעבר השוטרים.

היום (רביעי), הוציא בית המשפט המחוזי בתל אביב צו המורה לעצור את הבנייה במתחם בית העלמין. מעיריית תל אביב נמסר: "בית המשפט הורה על הפסקת העבודות בשל טענת העותרים שתוקפו של היתר הבניה פקע וטרם חודש. בשל כך בית המשפט הורה על הפסקת העבודות עד לבירור הטענה בעוד מספר שבועות. כתמיד, עיריית תל אביב-יפו פועלת על פי הנחיות בית המשפט, ולכן הורתה על הפסקת העבודות עד לבירור הנושא בהקדם האפשר".

במקביל לצו שהוציא בית המשפט, עשרות מפגינים מוחים בשעה זו ברחוב נחום גולדמן סמוך לבית העלמין העתיק. חלק מהמפגינים ניסו להיכנס לתוך המתחם המגודר, השליכו אבנים וריססו גז מדמיע על שוטרים. שלושה מפגינים נעצרו, ושוטר אחד נפצע כתוצאה מההשלכת אבנים. "כוח משטרה נמצא במקום ומטפל באירוע להשיב את הסדר על כנו", כך נמסר מהמשטרה.

כזכור, בשבת האחרונה הוציאה שגרירות ארצות הברית אזהרה חריגה לתושביה, שלא להגיע לאזור העיר יפו מחשש להסלמה במהומות. "השגרירות מפצירה באזרחי ארצות הברית להישאר ערניים ולנקוט בצעדים המתאימים להגביר את ביטחונם האישי ואת ערנותם שכן אירועים בעלי אופי ביטחוני עלולים להתרחש ללא התרעה. השגרירות ממשיכה לבחון את המצב ותכריז על צעדים נוספים אם תידרש לכך", נכתב בהודעת השגרירות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אתה מבין את זה ברוך! הם ריססו גז מדמיע על שוטרים! "מספר" מפגינים נעצרו, רק מספר, לרסס גז מדמיע ועוד על שוטרים זו כבר לא הפגנה, אלו מהומות על סף המרד! יש לדכאות את המרד בחזקה, לפני שנהפוך לאנרכיה דוגמת פריז וניו יורק...  (ל”ת)


  2. מדיניות איפא ואיפא  


;