1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

קבינט הקורונה החליט: פעילות הרכבת תחודש בהתאם להגבלות

בפתח ישיבת קבינט הקורונה הערב אמר ראש הממשלה לעיתונאים: "יש לנו עלייה בתחלואה, צריך להוריד אותה, צריך להמשיך לפתוח את המשק. אנחנו נדבר גם היום על דרך אחראית לעשות זאת גם בתחבורה" | הקבינט אישר את חידוש פעילות הרכבת בשבוע הבא בהתאם למגבלות 

ארי קלמןכ"ה סיון תש"פ 17/06/2020 19:16

למרות העלייה בתחלואה גבר בתחנת רכבת גבר בתחנת רכבת צילום: unsplash

קבינט הקורונה התכנס הערב (רביעי) לדון בין הייתר בהפעלת הרכבת והחזרת ענף האירועים. חברי הקבינט צפויים לאשר פתיחת אולמות תרבות עד 250 איש.

בינתיים קבינט הקורונה קבע כי פעילות הרכבת תחודש בשבוע הבא בהתאם למגבלות והנחיות שיפורטו לציבור ע"י משרד התחבורה ורכבת ישראל, בהם איסור על אכילה ושתייה במהלך הנסיעה, עטיית מסכות במשך כלל הנסיעה כולל בזמן שיחות טלפון.

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר בישיבה: "משרד הבריאות תומך בפתיחת הרכבת ובפתיחת מוסדות התרבות לפי המתווה שגובש. באותה נשימה אני מסתכל בעיניים של הציבור ואומר: הפה שהתיר הוא הפה שיסגור. אם לא תהיה משמעת ציבורית להנחיות משרד הבריאות ופעילות לפי התו הסגול – באותו יום נסגור גם את הרכבת וגם את מוסדות התרבות".

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מירי רגב אמרה בישיבה: "אני שמחה על הבשורה שאנו מביאים היום לאזרחי ישראל, שציפו לפתיחת הרכבת. חייבים להגיד ביושר שהרכבת שתפעל בצל הקורונה היא לא הרכבת שהכרנו. יהיו מגבלות בהתאם להנחיות משרד הבריאות והנוסעים יחוייבו בהנפקת שובר לכל נסיעה לפני ההגעה לתחנה. הנחיתי את הרכבת לקיים הסברה מקיפה לציבור על הדרך שבה ניתן יהיה להשתמש ברכבת ואני קוראת לכל אזרחי ישראל לנהוג באחריות, לשמור על הכללים כדי שחלילה לא נצטרך לצמצם שוב את מה שנפתח".

וידאו: עומר מירון, לע"מ | סאונד: בן פרץ, לע"מ

בפתח הישיבה סיפר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "מדינת ישראל חתמה עם חברת "'מודרנה" על הסדר שיאפשר לנו לקנות חיסונים. החברה מתקדמת בפיתוח, הם טוענים שהם יכולים להגיע לזה באמצע השנה הבאה, אנחנו מקווים שהם יצליחו, אין לנו ביטחון בכך, אבל אנחנו מעוניינים לקבל את החיסונים הללו במהירות אם יפותחו ולכשיפותחו. זה שם אותנו במקום מאוד טוב בעולם".

לצד זאת אמר ראה"מ: "אנחנו כמובן ממשיכים במאמצים שלנו פה במדינת ישראל, במכון הביולוגי, ואנחנו מקווים גם שם להגיע לתוצאות. זה כמובן יפתור לנו את הדילמה שהוועדה הזאת עסוקה בה כל הזמן - איך לעצור את התפתחות המחלה מצד אחד, ומצד שני להמשיך כמובן את המשך פתיחת הכלכלה. יש עלייה תלולה למדי של תחלואה. אנחנו נדבר בישיבה הזו על האמצעים השונים של בלימת העלייה הזאת".

עוד סיפר נתניהו: "אנחנו באים עכשיו, בני גנץ, השר טרופר ואנוכי, מפגישה עם נציגי המגזר העסקי שעוסק בתרבות, במופעים. אנחנו מתכוונים לעזור להם לפתוח את זה תחת המגבלות של משרד הבריאות, ועל כך נקווה להשלים את העבודה תוך 24 שעות".

באשר לטיפול בנגיף אמר ראה"מ: "אני מחזיק פה דוח של ה"אקונומיסט" שמדרג את מדינות העולם בדרך שבה הן טיפלו בבעיית הנגיף. אנחנו מדורגים בין 8 המדינות המוצלחות. קיבלנו ציון טוב מאוד. ועם זאת אני אומר - זה משקף את העבר, לא משקף את העתיד - העתיד מתחיל כרגע. יש לנו עלייה בתחלואה, צריך להוריד אותה, צריך להמשיך לפתוח את המשק. אנחנו נדבר גם היום על דרך אחראית לעשות זאת גם בתחבורה, אבל אנחנו חייבים לטפל בעלייה הכללית וגם במוקדי התחלואה הספציפיים. נדרשנו לכך בוועדת שרים מיוחדת לפני הישיבה הזאת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. שאלה  

    אני

;