1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

ראש עיריית חיפה: החרדים בעיר - הוזנחו

ראש עיריית חיפה עינת קליש רותם בראיון לוחמני על הפערים בעיר: "יש את חיפה הפריבילגית, ויש את זו שפחות" • ועל בעיית החזירים: "נטיל קנסות"

יענקי פרבר, כ"ו סיון תש"פ 18/06/2020 08:46

"חיפה הפריבילגית וזו שפחות" חרדים. אילוסטרציה חרדים. אילוסטרציה צילום: פלאש 90

בעיצומה של כהונה סוערת כראש עיריית חיפה, משיבה עינת קליש רותם לביקורות רבות שמוטחות בה ומבהירה: "אני מנקה פה אורוות, חבל על הזמן, ולכן גם חוטפת בגלל זה. אבל ממש לא מזיז לי. אני עומדת לעשות שינויים ארגוניים עמוקים". את הדברים אמרה בראיון מיוחד לנעמה לנסקי ודניאל סיריוטי שיתפרסם במלואו מחר (שישי) ב"ישראל היום".

בעיצומה של כהונה סוערת כראש עיריית חיפה, משיבה עינת קליש רותם לביקורות רבות שמוטחות בה ומבהירה: "אני מנקה פה אורוות, חבל על הזמן, ולכן גם חוטפת בגלל זה. אבל ממש לא מזיז לי. אני עומדת לעשות שינויים ארגוניים עמוקים".

קליש רותם לא חוסכת במילים חריפות כדי להשיב למבקריה: "יש פה ועד עובדים שמנהל מולי מאבק בגלל צעדי התייעלות שאני מבצעת, אבל זה לא יעזור להם, אין סיכוי שאתקפל מולם. אני דואגת לעובדים יותר ממה שהוועד דואג להם".

בנוסף היא מציינת כי: "אנחנו מתחילים להבין שהמערכת הפיננסית של העיר לא התנהלה נכון, ומגלים דברים מדהימים. מאות מיליוני שקלים לא הגיעו לתושבי חיפה. ההערכה שלי היא שמדובר על סכומים בין רבע מיליארד לחצי מיליארד. חיפה עדיין תקועה אי שם באמצע המאה הקודמת, עם כלכלה שמבוססת על תעשיות כבדות, מזהמות, מיושנות. די, מספיק, העיר הזאת דועכת וחייבת כבר להתקדם הלאה, למאה ה־21. כששואלים אותי בפליאה, 'המצב של העיר עד כדי כך גרוע?' אני עונה: 'יותר'"

לדבריה, גם אוכלוסיות שונות בעיר הוזנחו, כמו החרדים והערבים: "יש את חיפה הפריבילגית ויש את חיפה הפחות פריבילגית, וזה צריך להשתנות. כל התוכניות שלי להתחדשות עירונית כוללות מחשבה בהתאם, וגם זה לא מוצא חן בעיני כולם. אני לא כאן כדי לחנך את העם, אני לא כאן כדי להיות סמל למנהיגה או מודל לנשים. אני כאן כדי לשפץ ולשקם את חיפה, שלילדים שלנו תהיה אפשרות לחיות טוב, להתפרנס".

קליש רותם מתייחסת גם לחזירי הבר: "במשך שנים עיריית חיפה העסיקה חברה מיוחדת שדיללה את חזירי הבר באמצעות ירי. הרגו אותם. היום יודעים שלא רק שזה לא מועיל - זה מזיק. הדילול העלה את כמות החזירים, כי כשיורים בהם, גיל הפריון יורד, וכמות ההמלטות עולה".

לדבריה: "העיר הפכה למזנון פתוח עבור החזירים, אכול ככל שתוכל. מאות תושבים מאכילים את החזירים וגם יש אנשים שבמקום ללכת לפח הזבל לזרוק את האשפה, שופכים אותה מהחלון אל החצר. נקבע את פחי האשפה, נתחיל להטיל קנסות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העיתונות המקומית תוקפת אותה בלי סוף.  

  משה

 2. העיקר שמיכי אלפר אוכל טוב  

  שמשון

 3. בשטח בהדר ההזנה נמשכת מדרגות מסוכנות מדרכות דפקות הכל דיבורים  (ל”ת)

  יעל

  • זה נכון, אבל אי-אפשר בשנה וחצי לתקן הזנחה של עשרות שנים. 

   מאיר

 4. חרדים בחיפה  

  נחלה מלכיאל

;