1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

הוועדה לסמינרים: "לא להעביר חומרים בגוגל דרייב או בזום"

אחרי הגל הראשון של נגיף הקורונה, בו נרשם זינוק בשימוש באינטרנט ברחבי הריכוזים החרדיים, גם בגלל הצורך הרב בשיחות זום למטרות לימודים ועבודה, מוציאה 'ועדת הרבנים לענייני חינוך' הוראה חד משמעית למנהלי הסמינרים, כי יש להתריע ולאסור שימוש באופציות הללו

משה ויסברגכ"ו סיון תש"פ 18/06/2020 15:48

החרדים גולשים יותר אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: פלאש 90

לאחר הגל הראשון של הקורונה שגרם באופן טבעי לשימוש נרחב באינטרנט בכדי לשמור כמה שיותר על שגרת לימודים ועבודה למרות ההסגר והבידוד החברתי הכפוי, בוועדת הרבנים לענייני חינוך שע"י מועצות גדולי התורה שיגרו מכתב למפקחות של משרד החינוך בעניין העברת חומרים מטעם מפקחות משרד החינוך לצוותות החינוך, דרך האינטרנט. 

ל'בחדרי חרדים' נודע כי את המכתב של ועדת הרבנים למפקחות משרד החינוך שיגרו הרב אברהם רובינשטיין והרב יוסף דריימן המשמשים כמזכירי הוועדה הרב יצחק אוסטרליץ מזכ"ל איגוד הסמינרים שיגר את המכתב לכל מנהלי הסמינרים חברי האיגוד בו הוא מבקש מההנהלה ליידע את היועצות החינוכיות בסמינרים שאין להשתתף בכל קורס או בכל מליאה או בהשתלמות שמתקיימת באחד מהדרכים שנאסרו על ידי ועדת הרבנים לענייני חינוך שע"י מועצות גדולי התורה.

במכתב המתייחס לשימוש ב'זום' ו'גוגל דרייב' נכתב "לכבוד המפקחות מטעם משרד החינוך הנדון: העברת חומרים לצוותות החינוך באמצעות האינטרנט הננו להודיעכם כי העברת החומרים וביצוע העבודות של צוותי החינוך או הייעוץ במוסדות החינוך של "בית יעקב", תוכל להתבצע אך ורק על ידי העברת חומרים באמצעות המייל באופן שאינו מצריך גישה לרשת האינטרנט.

בהמשך הם אף מפרטים ונוקבים בשמות הרשתות: "כגון בלינקים לאתרים, גוגל דרייב, זום, וכיוצא בזה, או דרישה להורדת חומרים מאתרים ולא יתקבל כל שינוי בעניין".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ועדת הרבנים  

  יכל

 2. אנשים צריכים פרנסה בכבוד, לא רק לסדר מדפים באושר עד או לעשות משלוחים בשחור, האם מישהו חושב/ רוצה לעזור להם?? כן כן אתם אלו שיושבים גבוה למעלה ולא חסר לכם כלום ממעדני העלם הזה. אה??!!  (ל”ת)

  חרדי וחושב

  • כן קורח קמת לתחייה 

   משה

  • בדיוק בזמן כמוקורח 

   משה

 3. חחחח פשוט בדיחה  


  • אלא מה  

   משה

 4. אוסרים על שימושים  

  מצחיק

 5. אסור אסור אסור אסור  (ל”ת)

  וועדת הרבנים

 6. איך ישתמשו במייל ללא אינטרנט - הרי המייל קיים רק למי שיש אינטרנט  

  שאלה

 7. חחחחחחחחחח  

  חחחחחחצח

;