1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

מכר מטבעות במיליוני שקלים ולא דיווח כנדרש

בית משפט השלום ברשל"צ הורה על מעצר בית לתושב קדימה-צורן בחשד שעסק במכירת מטבעות וירטואליים בסכום של מליוני שקלים ולא דיווח כפי הנדרש • במסגרת החקירה אותרו עשרות ארנקים דיגיטליים שנועדו על פי החשד לטשטש את זהותו כבעלים

קובי בורנשטיין, ב' תמוז תש"פ 24/06/2020 16:01

לאחר חקירה סמויה צילום איור של ביטקוין צילום איור של ביטקוין צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

אתמול (שלישי) הובא בפני בית משפט השלום בראשון לציון, חשוד שעסק במכירת מטבעות וירטואליים בסכום של מיליוני שקלים מבלי לדווח עליהם. השופט גיא אבנון נעתר לבקשת היחידה החוקרת והורה על מעצר בית עד ליום ראשון הבא.

החשוד, תושב קדימה-צורן, נעצר לאחר חקירה סמויה של יחידת יהלום- היחידה הארצית למאבק בפשיעה ברשות המסים, במהלכה נמצאו התכתבויות הנוגעות לעסקאות רבות של המרת מטבעות וירטואליים (ביטקוין ואית'ריום) בהיקף של מיליוני שקלים, שעל פי החשד לא דווחו כמתחייב על פי פקודת מס הכנסה. כמו כן אותרו במסגרת החקירה עשרות ארנקים דיגיטליים המשויכים לחשוד שנועדו על פי החשד לטשטש את זהותו כבעלים של הכספים ולהסתיר את מקורות ההכנסה. 

על סמך המידע שנאסף, נפתחה חקירה גלויה כנגד החשוד ומעורבים נוספים שסייעו לו בהעלמת הכנסות והסתרת הכספים. במסגרת החקירה ערכו חוקרי יחידת יהלום ויחידת הכלבנים של רשות המסים חיפושים, שם נתפסו חומרי חקירה רבים, והחשודים הובאו למשרדי יהלום ונחקרו על החשדות המיוחסים להם.

השופט גיא אבנון מבית משפט השלום הורה על מעצר בית לחשוד עד ליום ראשון ה-28/06/2020, התחייבות עצמית על סך 50,000 ₪, ערבות צד ג על סך 50,000 ₪ וערבון במזומן על סך 10,000 ₪.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;