1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

כך מנסה לפיד להתחמק מאבטחת השב"כ

בניגוד להוראות החוק: יאיר לפיד מנסה להיפטר מאבטחת השב"כ, בה הוא מחויב על פי חוק כמי שנחשב לאחד מסמלי השלטון בהיותו יו"ר האופוזיציה בישראל. הוא מתחמק מהם ולא מוסר להם את הלו"ז | וועדת השרים לענייני שב"כ דחתה את בקשתו

ארי קלמן, ב' תמוז תש"פ 24/06/2020 20:31

מאבטחים ופוליטיקה ח"כ יאיר לפיד ח"כ יאיר לפיד צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עם כניסתו של חבר הכנסת יאיר לפיד לתפקיד יו"ר האופוזיציה, הוא מחויב על פי הפרוטוקול להתנייד בכל מקום לצד מאבטחי השב"כ כאחד משבעת סמלי השלטון הרשמיים בישראל, אלא שלפיד מנסה להיפטר מהם ללא הצלחה.

על פי דיווחו של הפרשן הפוליטי עמית סגל ב'חדשות 12', חבר הכנסת לפיד מנסה להעביר מסר לשב"כ כי אין לו עניין או צורך באבטחה סביבו, כשבשב"כ התלוננו כי לפיד לא מעביר להם את הלו"ז היומי שלו, מה שמקשה על עבודת המאבטחים.

לצורך כך, פנה לפני כשבוע חבר הכנסת לפיד בבקשה להסיר את האבטחה. בקשתו הועברה לוועדת השרים לענייני השב"כ, המוסמכת להחליט בנושא, כשלבקשתו הצטרף גם השב"כ, והוועדה בראשה עומד ראה"מ בנימין נתניהו וממלא מקומו שר המודיעין אלי כהן מ'הליכוד' התכנסה בשבוע שעבר.

אלא ששרי הליכוד וכחול לבן שחברים בוועדה התנגדו למהלך, כשהחשש היה כי מדובר בגימיק שנועד להמחיש את הפוליטיקה של לפיד מול הדרישות של גנץ למעון לראש הממשלה החליפי, לרכבי שרד ודרישות נוספות, לכן לפיד ימשיך להתלוות במאבטחי השב"כ.

מלשכת לפיד נמסר בתגובה: "לוחמי השב"כ הם אנשים מופלאים ומגינים על חיי כולנו. הדבר היחיד שמעיק בסיפור הזה הוא שמערבים פוליטיקה קטנה בנושאים מסוג זה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. למה להעביר לו"ז עם נפגש עם נוני ומחק אח"כ??  (ל”ת)

  שמויגר

 2. הפרצוף האמיתי של לפיד, כל היום הוא מדבר על ביבי אבל הוא עצמו מצפצף על החוקים כזה לא נוח לו ולא מתאים לו..  (ל”ת)


 3. יש לא מה להסתיר  


 4. כנראה יש לו מה להסתיר  

  זק"א

 5. חוצפן ברמות על.  

  אמירה

;