1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

התפנית: סרבן הגט נשבר וביקש לגרש בו ביום

במבצע נועז ומורכב במיוחד הצליח בית הדין הרבני בחיפה להפשיר סרבן גט ולשחרר את עגונתו במרוץ נגד הזמן עוד לפני שקיעת החמה | מה גרם לאיש להישבר אחרי שלוש שנות סירוב, בהן נכלא, שוחרר ברח והוכנס לצינוק

קובי עוזיאלי, ג' תמוז תש"פ 25/06/2020 07:17

אחרי כל הסנקציות אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: משה שי, פלאש 90

במבצע מורכב הצליח בית הדין הרבני בחיפה להפשיר סרבן גט ולשחרר את אשתו מכבלי עגינותה.

התיק נוהל על ידי אב בית הדין הרבני בחיפה הרב דניאל אדרי, בשיתוף חוקרים פרטיים שהופעלו על ידי אגף העגונות בהנהלת בתי הדין וכן עם ראשי שירות בתי הסוהר ואנשי יחידת 'נחשון'.

המדובר בתיק המתנהל כשלוש שנים בין בני זוג מחסידות חב"ד. הנישואין עלו על שרטון, אך הבעל סירב להתגרש באופן אובססיבי, גם לאחר שננקטו נגדו כל האמצעים בהם מרשה החוק להשתמש, לרבות מעצר ושהיה בבית הסוהר.

התיק נפתח בבית הדין הרבני בתל אביב ולאחר שפסק הדין לגירושין לא קוים, הועבר הטיפול בתיק לבית הדין הרבני בחיפה להרכב בראשות האב"ד הרב דניאל אדרי, וזאת בהנחיית נשיא בית הדין הגדול הרב דוד לאו. אב בית הדין, הרב אדרי טיפל בעבר בהצלחה בכמה תיקי עגינות מורכבים. להרכבו הצטרפו הרב אלעד עלי והרב משה אליהו זדה.

בשלב הראשון פסק בית הדין שיש להחמיר את העיצומים שננקטו כנגד הסרבן, בהתאם לחוק בתי הדין רבניים (קיום פסקי דין של גירושין). עיצומים אלו הופעלו באמצעות שלטונות השב"ס בין כתלי בית הכלא כגון חיוב ללבוש בגדי אסיר, מניעת מזון חיצוני מטעמי כשרות ואפילו צינוק – אבל כל זאת ללא הועיל.

בשלב הבא החליט הדיין, הרב אדרי במפתיע לנסות דרך אחרת והורה לשחרר את הבעל לשבוע ימים כדי שישקול בנחת ובאווירה חופשית אפשרות לתת גט. האיש שוחרר אבל הפר את תנאי השחרור ונעלם. אנשי אגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים בראשות הרב אליהו מימון, בסיוע שירותיהם של חוקרים פרטיים, הצליחו לאתר את האיש, לבקש ממשטרת ישראל לעוצרו ולהשיבו לבית הסוהר.

לאחר מספר שבועות במעצר שכללו שהיה בצינוק, הצליח רב השב"ס הרב אייל סלמן לשכנע את האיש ולדבר על ליבו ליתן גט כאשר הסרבן מפתיע ודורש "שהדבר יעשה עוד היום ואשוחרר כבר הערב".

אתמול (רביעי) בשעה 12:00 בצהריים הודיע הסרבן כי הוא מוכן לתת גט – עוד היום. עם מתן ההסכמה אותרה האישה מיד והובאה בבהילות באמצעות מונית לבית הדין הרבני בחיפה מאזור המרכז. במקביל, "הוקפצה" יחידת 'נחשון' להובלת אסירים וזו נאותה להביא את האיש בזינזאנה בשעות לא מקובלות.

בשעה 16:00 החל הדיון. אב בית הדין שוחח עם הבעל והאישה ומיד הוזעק צוות בית הדין והחל הליך סידור הגירושין. כידוע, ניתן לבצע גירושין עד שקיעת השמש ואכן בשעה 18:40 ניתן הגט בשעה טובה ומוצלחת כדת משה וישראל.

לסיכומו של סיפור, האיש אכן שוחרר מכבלי הכלא ואשתו שוחררה מכבלי עגינותה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. במיוחד לג' תמוז !ושלא נדע עוד מצרות  (ל”ת)

  יחי הרבי שליטא

 2. כול הכבוד להם  

  עמית

  • כשרות הגט 


 3. סיפורים כואבים  (ל”ת)


 4. יחי אדמו"ר מלך המשיח שליט"א לעולם ועד  (ל”ת)

  מענדי

 5. יפה מאוד מרגש! ישר כח!  (ל”ת)


 6. גם אני נשאתי לחבדניק שהיגן  

  ירושלמית א

;