1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

"אפליית המסכות": משטרת ישראל מתעמרת דווקא בציבור החרדי

בעוד בתל אביב מתקיימים אירועים המוניים תוך זלזול בוטה בהנחיות משרד הבריאות, משטרת ישראל פשטה היום באופן חסר תקדים על הריכוזים החרדים וחילקה דוחות לכל עבר בגין אי עטיית מסיכה, במקרים רבים בחוסר צדק, תוך חוסר התחשבות מוחלט בנסיבות 

אבי גדלוביץ', ז' תמוז תש"פ 29/06/2020 17:48

"אך ורק בגלל החזות" שוטרים אוכפים את הנחיות הקורונה שוטרים אוכפים את הנחיות הקורונה צילום: פלאש90

"שוטר אכזרי חסר לב הסתער כעת על אשתי שיצאה לשניה מהרכב כדי להרגיע את התינוקת שצרחה במושב האחורי, ורשם לה דו"ח". כך כתב היום (שני) העיתונאי מנחם קולדצקי בחשבון הטוויטר שלו.

"התינוקת המשיכה לצרוח אבל השוטר הרשע, לא התחשב ורשם את התשובה בדו"ח, הוא מספר, "לחילונים הוא חילק מסיכה, ולה דו"ח. חברי הכנסת החרדים, עד מתי תשתקו על האיפה ואיפה כנגד הציבור החרדי?"

השוטרים במודיעין עילית

"היא בדיוק יצאה מהאוטו למושב האחורי כדי להרגיע את התינוקת שצרחה, מספר קולדצקי ל'בחדרי חרדים', "בשנייה הזאת הוא הסתער עליה ונתן לה את הדו"ח. כל תחנוניה לא הועילו. לחילונים ליד הוא הציע מסיכה, ולה הוא נותן דו"ח. המשטרה מתנהגת אל החרדים באופן לא שוויוני! הוא פוסק.

תלונות רבות שהגיעו במהלך היום ל'בחדרי חרדים', מעידות על התנהלות שערורייתית של השוטרים, שמעניקים דו"חות, בעיקר לאזרחים חרדים, כאשר במקרים רבים הנקנסים טוענים כי לא הייתה כל הצדקה, שכן הם במהלך לבישת המסכה או בעת פעילות שמתירה את הורדת המסכה. 

אלי הופמן, צעיר חרדי תושב אשדוד, שהגיע הבוקר (שני) במהלך העבודה לשטוף את רכבו ביישוב גבעון, סמוך לפסגת זאב, נקנס בסכום של 500 ש"ח על ידי שוטרים שהגיעו למקום, בטענה כי לא חבש מסכה. לטענת הופמן, למרות שמסביבו היו לא מעט אנשים ללא מסכה.

בסרטון שפרסם הופמן, הוא נשמע זועם על היחס המשטרתי כלפיו: "הייתי כעת בשטיפת רכב וקיבלתי דו"ח על סך 500 שקלים, על כך שהמסכה הייתה מתחת לסנטר ולא על הפנים. בואו תראו כמה אנשים ללא מסכה ולא קיבלו דוח".  הופמן מוסיף: "אני היחיד שקיבלתי דו"ח כי אני חרדי. כולם  עם המסכות 'ככה' (תחת הסנטר) או ללא מסכות כלל. אבל אני זה שיקבל דו"ח, כי אני חרדי. ואז יגידו שהמשטרה לא גזענית", מסיים הופמן.

הופמן שהיה נסער בעקבות המקרה, אומר בשיחה ל'בחדרי חרדים: מדובר באפליה חמורה מצד השוטרים, שהתנכלו לי אך ורק בגלל החזות החרדית. היו שם מספר רב של אנשים, כמעט כולם היו ללא מסכות, אך השוטרים קנסו רק אותי. שוב ושוב המשטרה נמצאת כמי שמחפשת את האזרחי החרדי. ככה לא בונים אמון של של האזרחים במשטרה.

המשטרה הודפת את טענותיו של הופמן וממנה נמסר ל'בחדרי חרדים': "צר לנו על עיוות מוחלט של המציאות תוך הפצת שקרים ע"י מצלם הסרטון. בניגוד מוחלט לנטען בסרטון, המסכה שנמצאת על פניו ניתנה לו ע"י השוטרים בעת שהבחינו בו במהלך סיור שגרתי, כשהוא ללא מסכה בכלל! וכל כן ניתן להבין כי מדובר בדברי שקר אודות האופן בו מציג את הדברים וכפי שנצפה ע"י השוטרים. עוד נציין, כי מצלם הסרטון טוען בשקר נוסף, כי קיבל דו"ח על סך 500 ש"ח, כאשר בפועל הדוח אותו קיבל עומד על סך 200 ש"ח כפי שקבוע בתקש"ח. אנו דוחים על הסף כל טענה לאכיפה בררנית, שכן משטרת ישראל אוכפת מדי יום בכלל הארץ את התקנות לשעת חירום, ללא הבדל דן, גזע ומין וללא משוא פנים".

מקרה נוסף שהגיע למערכת הוא של מוטי, תושב בני ברק שעובד לפרנסתו באלעד, והוא מספר לנו: "ירדתי מהתחנה, בדרך לעבודתי וכהרגלי, הזזתי את המסכה אל מתחת לסנטר בכדי להדליק סגריה, מיד ניגש אליי שוטר והודיע לי כי נותן לי דו"ח", מתאר מוטי. "האם בכל המסעדות הפתוחות גם מחולקים דוחות? מה ההבדל בין אכילה לעישון? זה נטו משנאת חרדים".

גם עמיתנו, העיתונאי משה ויסברג, נתקל היום בהתנהלות שרירותית של המשטרה. בעת שירד לרופא מתחת לביתו, שכח ויסברג את המסכה ומיהר לחייג לאשתו בבקשה כדי שתשלח לו אחת כזו. 

ויסברג מספר, כי ביתו ירדה להגיש לו את המסכה. "תוך כדי שאני עוטה את המסכה על פניי, הם קפצו עלי ואמרו שנותנים לי דו"ח, מדובר בשלושה שוטרים על מדים שנוסעים ברכב בילוש ומחכים לטרף". "זו מדינת משטרה", זועם ויסברג ומוסיף: "מחפשים רק את החרדים במיוחד, הם ראו בחוש שאני עוטה את המסכה אך כל ההסברים לא הועילו, במשך למעלה מחצי שעה מאז שקפצו עלי, לקח להם לכתוב את הדו"ח בסך 200 שקלים אין גבול לאכזריות שראיתי בעיניים של השוטרים שמחפשים רק חרדים".

חרדית שעובדת בתל-אביב ונמצאת שם מדי יום מספרת ל'בחדרי חרדים': "כאן לא ראיתי פקח או שוטר אחד שנותן דו"ח לעוברים ושבים הרבים שמצפצפים על ההנחיות. נראה אותם באים לכאן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה בגלל שבחרתם בלפיד וליברמן לראשות הממשלה וגפני ודרעי לאופוזיציה  

  חלי

  • מנחם מדבר על רוע? 

   איש יח"צ

  • אקוטאליק? 

   אריאל

 2. סוף סוף התקשורת החרדית התעוררה  


 3. לא מאמין, תראו את הדוחות של 500 ש"ח  (ל”ת)

  מנחם

 4. הופמן שיוכיח הרגע שהדו"ח 500! ובכל שטיפה יש מצלמה שיראו מי חילק...  (ל”ת)

  מני

 5. החכי"ם החרדיים הם חדלי אישים  

  יוסי

 6. מתי תבינו כבר  


 7. צדקו גדולי ישראל באירופה אשר העדיפו לחסידיהם את אושוויץ על חיים בארץ.  

  שריר

  • טרול 


  • וואו וואו , כמה זמן אני מחכה לטמטום הצרוף שלך, תודה שחזרת מזכיר לי כמה כל האנשים חכמים ומתוקים לידך  (ל”ת)

   שריר הזרוע

 8. איפוה חברי הכנסת החרדים  (ל”ת)

  אלכס

  • הפגנות 


  • מייחצנים את עצמם באתרים החרדיים. (ל”ת)

   איש הגשם

  • ב"ה. בנופש (ל”ת)

   יוסף

  • חברי כמסת חרדים  

   יוסי

 9. בוקר טוב  


 10. עד שתלמדו לשמור תחטפו  

  חיים

  • גאון 


  • ב"ה. למה אתה לא שומע לרבנים שאסור אינטרנט? איפה ונשמרתם? אהה (ל”ת)

   יוסף

  • לא מעלים תמונות מחתונות וארועים בלי מסיכה? (ל”ת)

   אין אכיפה???

 11. אייך נבחר הפעם למפלגה חרידים אם הם לא עוזרים  

  דוד

 12. בושה וחרפה  (ל”ת)

  דניאל

 13. מה חדש בזה? משטרת ישראל שונאי חרדים!  (ל”ת)

  הופ קוזאק

 14. ממש התנפלו על ויסברג  (ל”ת)

  מלמד

 15. משנאיך השם אשנא  (ל”ת)

  ליאון

 16. הכי טוב ללבוש מסכה וזהו  

  חיה

 17. כי לא ינוח שבט הרשע על גורל הצדיקים למען לא ישלחו הצדיקים בעולת ידיהם  (ל”ת)


 18. לחרדים יש יותר ילדים ויש להם זקן  

  יש סיבה

 19. כל הכבוד לכם על הפרסום  


 20. תיעוד נתינת הקנסות  


 21. 2 מוצדקים:  


 22. זו מורשת הקרב של המשטרה נגד החרדים מקדמת דנא  

  יצחק

  • כל המדינה חרדים מהמשטרה 


 23. קנסות  

  בני

 24. תגובה  

  גיא

 25. לא נורא. כל יום יהדות התורה ושס מתרחקים מהממשלה. מי  


 26. משטרה לכיוון אחד  

  דנדי

 27. משטרה אנטישמית.  (ל”ת)

  חרדי

 28. אני ראיתי בפ"ת בתחנת אוטובוס ששתי שוטרים נתנו דו"ח לחילוני שלא היה לו מסכה..  


 29. תסריטו באיזורים שאינם חרדים  


 30. פשוט אנטישמיות  

  חיים

 31. בכיינות לשמה  


 32. חרדים איפה אתם כשצריכים אתכם  


;