1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. קורונה

הפרופסור: "יהיו חייבים לעשות כיתות של 15 תלמידים"

פרופ' גבי ברבש: "העדויות מעידות על כך שמהתיכונים וחטיבות הביניים התחילה ההתפרצות הנוכחית" • והוסיף: "הייתה טעות לפתוח בלי קפסולות"

קובי עוזיאלי, ז' תמוז תש"פ 29/06/2020 19:02

הזינוק בתחלואה פרופ' גבי ברבש פרופ' גבי ברבש צילום: מתוך שידורי ערוץ 12

משרד הבריאות עדכן אמש (ראשון) במהלך היממה האחרונה אובחנו 299 חולי קורונה ברחבי הארץ, שהופכים את מספר מקרי ההידבקות בנגיף ל-23,755, מתוכם 6,363 חולים פעילים. עוד פורסם כי לצד העלייה במספר החולים ירד גם מספר הבדיקות לפחות מעשרת אלפים ביממה. 

פרופ' גבי ברבש, מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב ברדיו 103fm והתייחס לעלייה בתחלואה במהלך השבוע האחרון: "מטרידות אותי ההתקהלויות בחללים סגורים יותר מאשר במקומות פתוחים, שם הקרקע הרבה יותר פורייה להתפשטות. הדאגה שלי קשורה פחות למספרים אלא לפיזור הרחב ברחבי מדינת ישראל".

יכול להיות שעלינו על משהו שמרסן את ההתפשטות 

על ההחלטה לסגור את חטיבות הביניים והתיכונים אמר פרופ' ברבש: "האם העובדה שסגרנו את חטיבות הביניים והתיכונים שבהם זיהינו את הנדבקים והמדביקים העיקריים והם כנראה היו הבסיס לכל ההתפרצות האחרונה, האם יכול להיות שהסגירה הזאת נותנת כבר תוצאות במובן הזה של ריסון קצב העלייה? אני שואל את עצמי האם הריסון בגידול מספר המקרים החדשים המאובחנים, הוא תוצאה של הסגירה זאת. אם כן, יכול להיות שעלינו פה על משהו שפותר ומרסן לנו את ההתפשטות, אולי שם היה מקור הבעיה שלנו". 

באשר להתנהלות משרד הבריאות והממשלה עם העלייה בתחלואה, קרא: "אני אומר את זה בצורה הכי ברורה וחדה, אי אפשר יהיה להחזיר את מערכת החינוך לעבודה בספטמבר מעל כיתה ד' בצורה בה שחררנו את הילדים לחופש. יהיו חייבים ללמד בכיתות של 15 ילדים. צריך להכין את זה היום, לא לחכות לעוד חודשיים, שכל בית ספר יידע איך הוא מחלק את הכיתות האלה לשני חצאים עם גיבוי של מורים ותלמידי הוראה. אסור יהיה להחזיר את מערכת החינוך הגבוהה למתכונת בה הייתה בחודש ובחודשיים האחרונים". 

בסוף דבריו ביקר את ההחלטה להחזיר את התלמידים ללימודים כסדרם, ואמר: "חד משמעית זאת הייתה טעות לפתוח את בתי הספר בצורה בה פתחו, כלומר בלי קפסולות ולהכניס 30-40 ילדים לכיתה. לדעתי כל העדויות הנסיבתיות מעידות על כך שמשם התחילה העלייה הנוכחית". 

עריכה: מיכל קדוש, 103FM

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. קפסולות בחינוך  


 2. פרופ ברבש היקר  

  צונה

 3. צודקלגמרי  

  נעה

 4. פרופסור ברבש  

  אני

 5. כיתות קטנות גם לתלמידים הצעירים  


 6. קפסולות בגנים  


;