1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

בתי הספר של החופש הגדול ייפתחו במתכונת קורונה

בתי הספר של החופש הגדול יופעלו לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א' עד ד'. השר גלנט הנחה על מספר שינויים בהפעלת בתי הספר, בניסיון למנוע מקרי הדבקה חמורים במוסדות החינוך

קובי בורנשטיין, ז' תמוז תש"פ 29/06/2020 22:22

כהמלצת שר החינוך אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: משרד החינוך

ראש הממשלה ושרי קבינט הקורונה קיבלו היום (שני) את המלצתו של שר החינוך יואב גלנט לפתוח את בתי הספר של החופש הגדול לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א' עד ד'. במסגרת הדברים, הנחה השר גלנט על מספר שינויים בהפעלת בתי הספר, בניסיון למנוע מקרי הדבקה חמורים במוסדות החינוך.

בניגוד לתכנון המקורי, כל קבוצה תמנה בממוצע 28 תלמידים, לעומת 35. בנוסף, פעילויות רבות יותר יועברו למרחב הפתוח, ככל שיתאפשר.

עוד במסגרת השינויים שהכניס השר גלנט, מוסדות החינוך ישתמשו בתשתיות של השכבות הבוגרות - שאינן לוקחות חלק בבית הספר של החופש הגדול - על מנת לפזר בצורה נרחבת יותר את התלמידים במתקנים השונים.

בנוסף, בתי הספר של החופש הגדול במועצות האזוריות יפעלו לראשונה בתוך ישובים, כדי לצמצם הסעות ופעילות במתחם מרוכז.

עוד הציג השר גלנט במסגרת קבינט הקורונה כי מנתוני ההדבקה של השבועות האחרונים עולה כי מספר החולים החדשים בקרב גילאי תלמידי הקדם יסודי והיסודי ביחס למספר החולים החדשים בקרב כלל האוכלוסייה מהווה כ–4% בלבד. זאת לעומת מספר התלמידים בגילאים אלו - כמיליון וחצי - אשר מהווה כ–18% מכלל האוכלוסייה בישראל.

בתוך כך, נדגיש כי בתי הספר של החופש הגדול יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות - כאשר התלמידים וצוותי החינוך יידרשו לעטות מסכות, לשמור על ריחוק חברתי ועל היגיינה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;