1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

בתוך יממה: שני פשעי שנאה קשים נגד יהודים בתפוצות

ב24 שעות האחרונות התרחשו שני פשעי שנאה חמורים כנגד יהודים, האחד בקנדה והשני באנגליה • התוקפים קראו "יהודי מטונף" "חיי שחורים חשובים" והתוצאות: פגיעות חמורות עד כדי איבוד יכולת ראיה • מ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית: "האחריות על שמירת היהודים היא על הממשלה"

יענקי פרבר, ח' תמוז תש"פ 30/06/2020 15:15

איבד יכולת ראייה תקף עם מקל ללא כל סיבה תקיפה על רקע אנטישמי צילום: צילום מסך

שני פשעי שנאה חמורים התרחשו ב-24 שעות האחרונות, נגד יהודים. הראשון בורנטו - קנדה בזמן הליכה בפארק נגשו גבר ממוצא אפרו אמריקאי ובת זוגו לעבר זוג יהודים, בת הזוג של הגבר האפרו אמריקאי הטיחה בגבר היהודי שהוא שולח לה הודעות גזעניות ובתגובה בן זוגה הכה אותו בפנים ובגוף וצעק Black lives matters "חיי שחורים חשובים".

האירוע השני התרחש בברנלי אנגליה שם 3 גברים פוצצו במכות נער בן 29 עד אשר איבד את היכולת לראות בעין אחת. אמו של הנער ניסתה להפריד אך ללא הצלחה. התוקפים כינו את הנער "יהודי מטונף" והותירו אותו עם פגיעות חמורות בפנים ובעין.

בתגובה לפשעי השנאה החמורים מגיב יעקב חגואל סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "האחריות על שמירת אורח החיים של היהודים וההגנה עליהם במדינה הינה אך ורק על הממשלה, דם יהודים אינו הפקר. אם לא תהיה התגייסות של הממשלות לטיפול בנגע המתפשט, נגיף הקורונה תהיה הצרה הכי קטנה של יהודי התפוצות".

"אני קורא למשטרה המקומית להתגייס ולתפוס את המפגעים ולהענישם בכל חומרת הדין".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. תעלו  

    חננאל

  2. זה כמו מה שהמשטרה עושה כל כמה ימים במאה שערים  

    חיים

    • לצערינו זה מה שהקנאים עושים להמשטרה 


;