1. עמוד הבית
  2. מומלצים
  3. צרכנות

אסותא אשדוד: ניתוח לב בגיל 106

בית החולים הצעיר ביותר בארץ שבר שיא: ביצע ניתוח לב במטופל המבוגר ביותר בארץ

כתבה מקודמת, ח' תמוז תש"פ 30/06/2020 17:14

ניתוח ניתוח צילום: pixsabay

ניתוח לב בגיל 106: בית החולים 'אסותא אשדוד' הוא אמנם בית החולים הצעיר ביותר בארץ, אך בשבוע האחרון הוא הצליח לשבור שיא לאחר שביצע ניתוח לב במטופל המבוגר ביותר בארץ שעבר טיפול דומה בגיל זה. מדובר בניתוח לב שבוצע במטופל בן 106, והוא הסתיים ב"ה בהצלחה.

השבוע הגיע לבית החולים אסותא באשדוד אברהם הבארי, תושב העיר אשדוד בן 106, עם תסמינים המעידים על אירוע לבבי. הבארי הוכנס מיד לחדר הניתוחים ועבר צנתור לאחר שזוהתה אצלו חסימה בעורק ראשי ללב. הניתוח למרבה השמחה עבר בהצלחה.

ד"ר עינת שקד, רופאה קרדיולוגית בטיפול נמרץ לב באסותא, שטיפלה בו אמרה כי: "אברהם בן ה-106, אדם מקסים וצלול, הגיע אלינו לבית החולים עם כאבים בחזה. כל הסימנים הצביעו על התקף לב חריף. מנהל המערך, פרופ' אלי לב, ביצע בו צינתור לאחר שהתברר כי יש לו חסימה בעורק ראשי ללב. אברהם הוא המצונתר המבוגר ביותר שהיה לנו בבית החולים" - הוסיפה ד"ר שקד, "אולי המטופל המבוגר ביותר בארץ שעבר ניתוח לב. מצבו טוב מאוד וכעת הוא מתאושש לאיטו. הוא זכה במשפחה מקסימה ותומכת".

מנהל מערך הלב, פרופ' אלי לב, אומר כי "המטופל אמנם ב 106, אך נראה צעיר לגילו. הוא צלול וכמעט בלי מחלות רקע. התלבטנו אמנם האם בגיל כזה כדאי לצנתר או האם להסתפק בטיפול שמרני, אך בשל היותו בריא ומה גם שההתקף היה חריף, הוחלט לצנתר אותו ובכך למנוע את ההידרדרות במצבו. לשמחתנו, בוצעה בו בהצלחה פתיחת חסימה בעורק ראשי, כאשר מהניתוח הוא החלים ב"ה יפה וכבר שוחרר לביתו, ארבעה ימים לאחר שנותח. נאחל לו ולנו שכולנו נזכה להגיע לגילאים האלה בבריאות טובה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;