1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

הרב תקף את הח"כים: "אתם גורמים סבל ועינוי הדין"

"במהלך השנים נתקלתי במאות זיופים או בניסיונות זיוף של עולים מברית המועצות", כך סיפר רבה של מולדובה הרב זלצמן שהוסיף ותקף את ח"כי ישראל ביתנו: "זו טעות מצדם של חברי 'ישראל ביתנו' ו'יש עתיד' שמנסים להלחם בצורה לא עניינית וגורמים לסבל"

קובי בורנשטיין, ח' תמוז תש"פ 30/06/2020 22:54

בדיון בכנסת הרב פנחס זלצמן הרב פנחס זלצמן צילום: באדיבות המצלם

ועדת הפנים של הכנסת התכנסה לדיון על הבדיקות שעורכת רשות האוכלוסין וההגירה, לבחינת יהדות עולי ברית המועצות. חברי הכנסת של ישראל ביתנו תקפו את התנהלות הרבנות הראשית ורשות האוכלוסין וההגירה. הרב פנחס זלצמן: "הבדיקות של רשות האוכלוסין הן הדרך הטובה להתמודד עם הסטיגמה נגד העולים מברית המועצות".

הרב פנחס זלצמן, רבה של מולדובה שהשתתף בדיון בועדה קורא לחברי 'ישראל ביתנו' ו'יש עתיד' לחזור בהם מהטעות שהם עושים ולתמוך בבדיקות היהדות ולחסוך סבל והתמשכות אין סופית של הטענות נגד יהדותם של עולי ברית המועצות.

לדברי הרב זלצמן: "במהלך השנים נתקלתי במאות זיופים או בניסיונות זיוף של עולים מברית המועצות. הזיופים מגיעים לפתחם של בתי הדין בישראל ובמרבית המקרים, רבני הקהילות במדינות מזרח אירופה נתקלים בהם עוד לפני הרבנות בישראל".

הרב פנחס זלצמן באירוע בקהילה

"זו טעות מצדם של חברי 'ישראל ביתנו' ו'יש עתיד' שמנסים להלחם בצורה לא עניינית וגורמים לסבל, לעינוי דין ולהתמשכות אינסופית של הדיונים האלה שלא יסתיימו לעולם".

"יש קונצנזוס על כך שלאחוזים נכבדים מעולי חבר העמים אין כל קשר ליהדות. המחלוקת היחידה היא על הכמות שלהם. הדרך היחידה למגר את הסטיגמה כלפי העלייה הברוכה מברית המועצות הגורמת לכך שגם יהודים כשרים סובלים מאות קלון, היא באמצעות הבדיקות שמבצעת רשות האוכלוסין. זה צריך להיות אינטרס משותף גם של יש עתיד לסגור את הפרצות בהקדם האפשרי על מנת שנוכל לשנות את התדמית שדבקה באוכולוסיה איכותית זו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ליברמן ולפיד זה רק רשעות.  (ל”ת)


  2. בואו נדבר רגע על עינוי דין למה לא, אתם בוכים שסוחבים  

    יעקב

  3. כתבה טובה, צודק בכל מילה  

    חסידית

;