1. עמוד הבית
  2. עסקים ונדל"ן
  3. בעולם

כך תסייע מיקרוסופט ל-25 מיליון איש בעולם

מיקרוסופט העולמית תסייע ל-25 מיליון אנשים ברחבי העולם ברכישת מיומנויות דיגיטליות נדרשות בימינו בשל כלכלת נגיף הקורונה. היוזמה החדשה להתאוששות כלכלית כוללת שילוב גישה לדאטה ומתן כלים ומשאבים וחיבור להזדמנויות מרחבי Microsoft Learn, LinkedIn ו- GitHub

קובי עוזיאלי, ט' תמוז תש"פ 01/07/2020 08:46

העבודה בעידן הקורונה שיחת זום בעידן הקורונה שיחת זום בעידן הקורונה צילום: pexels

מיקרוסופט הודיעה על כוונתה לפתוח ביוזמה גלובלית שתעזור ל-25 מליון אנשים ברחבי העולם עד סוף השנה לרכוש מיומנויות דיגיטליות חדשות הדרושות כיום. ההכרזה מבקשת להענות למשבר הכלכלי הגלובלי שנגרם עקב משבר נגיף הקורונה. גישה רחבה למיומנויות דיגיטליות היא צעד חשוב בהאצת התאוששות כלכלית, במיוחד עבור אוכלוסיות שנפגעו באופן משמעותי מאובדן העבודה. היוזמה שפורסמה בבלוג של מיקרוסופט, כוללת צעדים מיידים שיסייעו לאלו הזקוקים להכשרת מיומנויות ולמעוניינים להתקבל לתפקידים מבוקשים.

היוזמה המפורטת בבלוג הרשמי של מיקרוסופט, בנויה מ-3 חלקים להשגת המטרה שתפגיש בין כל החלקים בחברת מיקרוסופט תוך שילוב משאבים קיימים וחדשים של מיקרוסופט, לינקדאין ו- GitHub. אלו כוללים:

1. נתונים ואנליטיקה: שימוש בנתונים לזיהוי המשרות המבוקשות ביותר והכישורים והמיומנויות הדרושים עבורם.

2. מתן גישה חופשית למשאבי למידה: יוצעו מסלולי לימודים, ותכנים מכלל רחבי Microsoft Learn, לינדקאין ו- GitHub על מנת לעזור בפיתוח המיומנויות הדרושות למשרות מבוקשות.

3. חיבור מיומנויות להזדמנויות: הסמכות ואישורים מוכרים בתעשייה בעלות נמוכה ומתן גישה חינמית לכלי חיפוש עבודה עוצמתיים שיעזרו לבעלי הכישורים וההסמכות למצוא עבודות חדשות.

היוזמה, שתתמקד בנתונים ובטכנולוגיה דיגיטלית, תתבסס על LinkedIn Economic Graph. מיקרוסופט תספק גישה חופשית לתוכן הלימודים בלינדקאין, Microsoft Learn ומעבדת הלמידה של GitHub, לצד כלי חיפוש עבודה בלינקדאין עם הסמכות ואישורים. כלל המשאבים יהיו זמינים באופן מקוון למיליוני אנשים בארבע שפות: אנגלית, צרפתית, גרמנית וספרדית.

בנוסף, מיקרוסופט תגבה את מאמציה עם מענקים מיידים בסך 20 מיליון דולר, שיועברו לעמותות המסייעות לאנשים הזקוקים להם ביותר. רבע מהסכום הכולל, או 5 מליון דולר, יוענקו ישירות ל-50 ארגונים ללא מטרות רווח המשרתים ומונהגים על ידי קהילות אפרו-אמריקאים מקומיות בארצות הברית.

כמו כן, החברה מתחייבת להעמיד לרשות ממשלות מידע וניתוח נתונים זמינים, בכללם נתונים מתוך LinkedIn Economic Graph, על מנת להכיר ולהעריך טוב יותר את הצרכים הכלכליים המקומיים. מיקרוסופט תתמוך ביוזמות מקומיות המקדמות הזדמנויות והכשרות מיומנויות הדרושות בכלכלות המשתנות בעת זו.

בהמשך השנה, מיקרוסופט עתידה להציג אפליקציית למידה חדשה ב-Microsoft Teams המיועדת לסייע למעסיקים לשכלל את יכולותיהם של עובדים חדשים וקיימים, כאשר אנשים חוזרים לעבודה וככל שמתווספים עוד מקומות עבודה.

מנכ"ל מיקרוסופט העולמית, סאטיה נאדלה אמר כי "COVID-19 יצר משבר בריאותי וכלכלי. כעת כשהעולם מתאושש, עלינו להבטיח שאיש לא יישאר מאחור. אנו מאגדים כיום משאבים ממיקרוסופט כולה, הכוללים את לינקדאין ו- GitHub, כדי ליצור מחדש מציאות בה אנשים לומדים ומיישמים מיומנויות חדשות - ועוזרים ל -25 מיליון אנשים העומדים בפני אבטלה עקב COVID-19 להתכונן למשרות העתיד."

נשיא מיקרוסופט העולמית, בראד סמית' הוסיף ואמר כי "את העול הכלכלי הכבד ביותר בעת הזו, סופגים בעיקר אלו שיכולים להרשות זאת לעצמם הכי פחות. שיעורי האבטלה עולים יותר כשמדובר בבני מיעוטים ונשים, כמו גם צעירים, אנשים בעלי מוגבלויות ובעלי השכלה נמוכה. המטרה שלנו היא לשלב את הטוב ביותר בטכנולוגיה עם שותפויות חזקות יותר לצד ממשלות ועמותות, כדי לעזור לאנשים לפתח את המיומנויות הדרושות להבטחת מקום עבודה חדש".

מנכ"ל לינקדאין, ראיין רוסלנסקי אמר מצידו: "כל מה שאנו עושים בלינקדאין מונע מרצוננו ליצור הזדמנויות לכל פרט בשוק העבודה הגלובלי. כחלק מהאקוסיסטם של מיקרוסופט, יש לנו את היכולת הייחודית לעזור למחפשי עבודה ברחבי העולם - במיוחד לאלה שהוחלשו באופן לא פרופורציונלי במהלך משבר - COVID-19 להשיג כישורים ולמצוא את העבודות שהם ראויים להן. אנחנו גאים להיות אלו שמביאים את הנתונים הרלוונטיים הנוגעים למשרות והמיומנויות של העתיד, בעזרתם יסופקו דרכי למידה נכונים שיעזרו ל-25 מליון מחפשי עבודה למצוא את ההזדמנויות הבאות שלהם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;