1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

עשרות חולים בישיבה: 'בית מת'ס' נסגרת

לאחר שהתגלו 53 חולים מאומתים, ישיבת 'בית מתתיהו' נסגרת באופן סופי וכל הבחורים נשלחים הביתה. אלו שממתינים לתשובות - יישארו לעת עתה בישיבה. עיריית בני ברק החליטה לסגור את אזור הישיבה

משה ויסברג, ט' תמוז תש"פ 01/07/2020 15:45

העירייה הגבילה את האזור בחורי ישיבת בית מתתיהו בחורי ישיבת בית מתתיהו צילום: שוקי לרר

בישיבת 'בית מתתיהו' הישיבה הליטאית והחשובה בעיר בני ברק המכונה בעולם התורה 'בית מת'ס' שם לומדים מאות בחורים יש חגיגה גדולה של חולי קורונה ובישיבה מדווחים על כמעט שישים בחורים שנדבקו ועוד רבים שמחכים לתשובות לאחר שפתחו תסמינים. 

בהנהלת הישיבה הודיעו לבחורים כי הישיבה נסגרת והבחורים יישלחו הביתה, אלו שמחכים לתשובות יישארו מבודדים בישיבה עד לתוצאות הבדיקה. 

בעיריית בני ברק, העיר בה ממוקמת הישיבה, החליטו היום (רביעי), על שורת צעדים משמעותיים לבלימת קצב ההדבקה - ובהם הקמת מערך אכיפה מיוחד למוסדות חינוך ואלו שיפרו את ההנחיות - ייסגרו מיידית.

בישיבת חירום שהתקיימה הבוקר (רביעי) באודיטוריום העירוני הוחלט על שורת צעדים חריגים לבלימת קצב ההדבקה. לדברי ראש העיר אברהם רובינשטיין "נגלה אפס סובלנות להפרות הגבלות הקורונה". וההחלטה על תגבור צוותי הפיקוח העירוניים והקמת מערך אכיפה ייעודי שיכלול תגבור מערים נוספות ויאכוף את ההנחיות על מוסדות החינוך הפרטיים והישיבות.

במסגרת המערך החדש, מוסדות שיימצאו בהם ליקויים והפרות של הכללים כפי שנקבעו – ייסגרו מיידית בצו מנהלי עירוני. בנוסף, ייסגרו גם מוסדות שנמצא בהם חולה קורונה מאומת וקיים חשש להדבקה בקרב אנשי המוסד. בתוך כך, תגברו לבקשת העירייה מספר המלוניות המציעות לינה לחולים שיעזבו את העיר.

עוד נמסר מהעירייה, כי בשל אירוע תחלואה חריג במוסד חינוכי ברחוב סלנט בעיר (הרחוב בו ממוקמת ישיבת 'בית מתתיהו'), החליטה עיריית בני ברק על הגבלות תנועה סביב מוסד הלימודים, בכניסות וביציאות אליו וברחוב סלנט.

יתאפשר מעבר לדיירי הרחוב, אך לא תותר גישה שלא לצורך, על מנת למנוע סכנה מיותרת. בהתאם להנחיה, הגיעו בשעה זו כוחות משטרה לאזור לשמירה על שלום הציבור.

בנוסף מבהירים מהעירייה, כי מספרם הכולל של תלמידי מוסד הלימודים ברחוב סלנט שזוהו כחולים בנגיף הוא 47. בתום תחקיר חמ"ל החירום העירוני, התברר כי 20 מתוכם נדבקו למרות שלא שהו במתחם המוסד בתקופה האחרונה. חמשה מהתלמידים כבר פונו למלוניות ההחלמה. יתר 22 התלמידים השוהים במוסד יפונו באופן מאורגן ובטוח מחר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. זה מה שצפו גדולי ישראל באירופה לפני השואה...  

  שריר

  • זה מה שצפו ולכן השמידו את עצמם ואת קהילותיהם באאושוויץ (ל”ת)

   מאיר

 2. אל תקרי עיריית ב"ב אלא יודנראט ב"ב  

  חיים

  • משתפים של מצילי חיים. ולא משתפים של רוצחים עפ ההלכה 

   יכ

  • גם ההשוואה לשואה וגם ההתעלמות מהמחלה 

   יוסי

 3. ממש חכמה  

  במי

  • מדינת חלם 

   שמויגר

 4. ראד הישיבה פורץ גדר. גורם להדבקות.  (ל”ת)


  • שקרן בלפן  (ל”ת)

   יוסי

 5. יש עוד ישיבות בבני ברק שיש שם חולים  

  יוסי

 6. מתעללים בחרדים , רוצים שהם לא יפיצו מגיפה, מוגזם לגמרי.  (ל”ת)

  חרדי

 7. אבל לא הבנתי אם הם חיובים אז זה מצויין אדם צריך לשאוף להיות חיובי ולא להיות שלילי  

  אבי

 8. בית מאטעס ? בית שמאטעס !  (ל”ת)

  ראובן כץ

  • פינוי פליטים 

   דוד

  • משוגע 

   חיים

;