1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

ח"כ סמוטריץ' בפנייה לראשי הסיעות החרדיות ומזכירי המועצות

חבר הכנסת סמוטריץ' מאתגר את הח"כים החרדים ומרים גבה באשר לשתיקתם היום במליאת הכנסת, כאשר ב'כחול לבן' מבקשים להעביר חוקי תועבה הנוגדים את ההלכה. הח"כ הנמרץ פנה במכתב ודורש הבהרות משלוש ראשי הסיעות כנסת ומשלוש מזכירי מועצות גדולי התורה

ארי קלמן, ט' תמוז תש"פ 01/07/2020 20:55

חוקי התועבה > פרסום ראשון סמוטריץ' סמוטריץ' צילום: נועם ריבקין פנטון / פלאש 90

מליאת הכנסת סערה היום (רביעי) סביב חוק שהצביעו עבורו בסיעת 'כחול לבן' לחוקק חוקי תועבה, שיתירו הבאת ילדים באמצעים שנוגדים את ההלכה וגובלים באיסור כרת, כשבסיעות החרדיות שותקים - חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ דורש הבהרות.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי השר לשעבר סמוטריץ' פנה הערב לראשי הסיעות החרדיות אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני, וכן למזכירי שלוש המועצות ודורש שיבהירו את עמדתם בסוגייה.

"לצערי", כותב ח"כ סמוטריץ', לראשי הסיעות ומזכירי המועצות, "היום הודיע שותפכם לקואליציה, שר המשפטים ח"כ אבי ניסנקורן כי "יש לקדם תיקון בחוק הפונדקאות בצורה מקצועית ואחראית, ולא בהצעת חוק פרטית. לכן, בכוונתי להביא הצעת חוק ממשלתית בהסכמה שתבטיח שיוויון זכויות בהורות עוד ב-2020".

במכתב המתפרסם לראשונה כאן ב'בחדרי חרדים' מציין סמוטריץ' כי "שותפכם ראש הממשלה החליפי, ח"כ בני גנץ אמר כי "שוויון זכויות מלא. להורים ולמי שרוצים להיות הורים. הבטחנו ונקיים". כשהוא מצטט את הדיווח של העיתונאי יקי אדמקר ב'וואלה' שדיווח כי גורמים בכירים במפלגות החרדיות אומרים שהפתרון לעניין יהיה ב"קידום תקנות שאינן מחייבות את הצבעת החרדים בממשלה או בכנסת".

"אודה ולא אבוש כי פרסום זה, במידה ויתברר כנכון, מפתיע אותי מאוד", כתב הערב סמוטריץ', שמציין כי "אין בעקיפת הצבעה בכנסת בכדי להסיר את אחריותכם ממהות העניין, ושותפותכם במהלך זה חלילה גם אם ב"שב ואל תעשה" מהוה הלכה למעשה פגיעה בערכי המשפחה ובזהותה היהודית של מדינת ישראל".

במכתבו הוא דורש "בשמי ובשם שלומי אמוני ישראל אבקשכם להבהיר את עמדתכם בעניין באופן ברור ומיידי".

נציין כי החוק שעלה היום במליאה עורר סערה פוליטית, כאשר ראש האופוזיציה יאיר לפיד התעמת בנושא עם יושב ראש 'דגל התורה' חבר הכנסת משה גפני ותהה אם הוא מסכים להצהרה של כחול לבן לפיו יקודם חוק התועבה.

השרים אמיר אוחנה מ'הליכוד' ואיציק שמולי 'מהעבודה' וכן ח"כ איתן גינזבורג מ'כחול לבן', הצביעו בעד החוק של 'יש עתיד', וננזפו על ידי יו"ר הקואליציה מיקי זוהר, שגם איים בסנקציות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ישר כוח עצום אשריך צדיק חזק חזק ותתחזק הצלחה וסיעתא דשמיא עצומה ב'ה!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  ש

 2. סוף סוף ח"כ חרד לדבר ה"  (ל”ת)


  • בניגוד לח"כים החרדים הסמרטוטים. כל הכבוד לסמוטריץ. (ל”ת)


 3. שאפו!  

  חרדי

 4. שאפו!  

  חרדי

 5. הוא לא מבין ואולי לא רוצה להבין  


 6. תפסיק לקשקש האיחוד הלאומי לא שווה חצי מנדט  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

;