1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. סקרים

סקר חדש: הליכוד יורדת ל-38 מנדטים; החרדים מתחזקים ל-17

סקר מנדטים שמתפרסם הבוקר מעריך כי לו הבחירות הבאות היו מתקיימות היום בצל הקורונה, היתה הליכוד מובילה כמפלגה הגדולה ביותר. 'העבודה' לא עוברת את אחוז החסימה ונמחקת מהמפה הפוליטית • יש עתיד מתחזקת, לעומת כחול לבן שנחלשת • מי עוד מתחזק פלאים

קובי עוזיאלי, י"א תמוז תש"פ 03/07/2020 07:18

בצל המאבק הלקוי בקורונה ספירת הקולות ספירת הקולות צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

בחודשים האחרונים חווה מדינת ישראל את אחד המשברים הקשים ביותר שידעה - מגיפה עולמית משתקת את המשק, מעל מיליון בני אדם נטולי עבודה והממשלה החדשה מתמודדת עם חוסר יציבות שלטונית. ועם זאת, נראה שמבחינה פוליטית, על הציבור בישראל כל זה לא באמת משפיע: המפלגה המובילה היא עדיין הליכוד. מסקר חדש שמתפרסם ברדיו 103fm עולה כי רוב הציבור עדיין תומך במפלגת הליכוד כמפלגת השלטון.

עם זאת, על פי הסקר עולה כי מפלגת השלטון חוותה ירידה קלה ואיבדה שלושה מנדטים מהסקר האחרון. נתון מפתיע נוסף מראה כי מפלגת העבודה נעלמה כליל מהסקר ולא עברה את אחוז החסימה כלל. מהסקר שבוצע עבור התוכנית של ניסים משעל, נשאל הציבור: "לו היו מתקיימות היום בחירות לכנסת, לאיזו מפלגה הייתם מצביעים?".

מהסקר, שביצע פרופ' יצחק כ"ץ, ממכון 'מאגר מוחות', עולה כי במקום הראשון נמצאת מפלגת הליכוד עם 38 מנדטים מהציבור. מיד אחריה 'יש עתיד-תלם' עם 17 מנדטים, אחריה הרשימה המשותפת עם 15 מנדטים, ו'כחול-לבן' עם 10 מנדטים.

נתניהו וגנץ במליאה. צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

את המקומות הבאים תופסות ימינה וש"ס כל אחת עם 9 מנדטים, 'יהדות התורה' עם 8 מנדטים, 'ישראל ביתנו' עם 8 מנדטים ומרצ עם 6. העבודה, כאמור, לא עברה את אחוז החסימה.

עם זאת, במסגרת הסקר, הנשאלים נדרשו לענות על שאלה נוספת אשר אינה מציגה את התמיכה בליכוד בצורה חד משמעית. השאלה: "היועץ המשפטי לממשלה דחה בקשה של ראש הממשלה לקבל ממקורבו ספנסר פרטרידג' סך של 10 מיליון שקלים לכיסוי הוצאות המשפט. האם את/ה בעד או נגד החלטת היועץ המשפטי לממשלה?".

על תשובה זו ענו רוב הנשאלים בחיוב - תמיכה מוחלטת של 64% מתוך כלל הנשאלים בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה. 36% האחרים התנגדו להחלטת היועץ. כלומר, על אף שרוב הציבור, על פי הסקר, היה מצביע כעת לליכוד, לא בהכרח מדובר בתמיכה בנתניהו, שהרי השאלה השניה מראה כי קיימת בציבור התנגדות לדרישתו של ראש הממשלה לקבל מימון להוצאות משפטו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בעוד עשר שנים קואליציה חרדית ערבית תנהיג את המדינה  (ל”ת)

    שריר

  2. תלוי ביותר בניסוח השאלה  


;