1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

לראשונה הליך הדחה נגד חבר כנסת מכהן

חבר הכנסת סמוטריץ' פנה ליו"ר הכנסת בבקשה להפעיל את הסעיף בתקנון המאפשר הדחתו של חבר כנסת מכהן. מתוך כוונה להדיח את ח"כ איימן עודה יו"ר 'הרשימה המשותפת', לאחר שהשתתף בכנס לצד ראשי ארגוני טרור מובהקים | לצורך כך יצטרך לגייס 70 חתימות

ארי קלמן, י"א תמוז תש"פ 03/07/2020 11:14

יזכה לתמיכה? מרים אלסטר פלאש 90 מרים אלסטר פלאש 90

לראשונה הליך הדחה נגד חבר כנסת מכהן. בעקבות השתתפות ח"כ איימן עודה בכנס משותף לארגוני הטרור פת"ח ולחמאס, פנה אתמול בערב (חמישי) ח"כ בצלאל סמוטריץ׳ ליו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין וביקש להתחיל לראשונה בתולדות הכנסת בהליך הדחה כנגד ח"כ עודה.

במכתבו מבקש ח"כ סמוטריץ' להפעיל את סעיף 8א לחוק הכנסת וסעיף 42א(ג) לחוק יסוד הכנסת בשל התקיימות, לכאורה, התנאי האמור בסעיף 7א לחוק יסוד הכנסת הקובע כי לא יכהן אדם כח"כ אם פעל לשלילת קיומה של מדינת ישראל או תמך במאבק מזויין של ארגון טרור נגד מדינת ישראל.

ח"כ סמוטריץ' התייחס במכתבו לנימוקי הבקשה וכתב כי "היום, יום חמישי, התקיים כנס ווירטואלי ברמאללה בו השתתפו ח"כ איימן עודה יו"ר הרשימה המשותפת בכנסת, ראש הוועד המרכזי בפת"ח והממונה מטעם התנועה על המאבק בתוכנית החלת הריבונות הישראלית, ג'יבריל רג'וב וסגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, סאלח אל-ערורי.

הכנס עסק בתוכנית הרשות הפלסטינית להתנגדות למהלכי החלת הריבונות של מדינת ישראל, וכלל תמיכה במאבק מזויין כנגד מדינת ישראל בשיתוף עם נציג הרשימה המשותפת".

סמוטריץ' סיים וקבע כי "השתתפותו של ח"כ עודה בכנס זה בו נשמעו אמירות מפורשות התומכות בהפעלת טרור כנגד מדינת ישראל לדוגמת "המאבק שלנו משותף, אין אויב אחר מלבד ישראל" ומשתתפים בו תומכי טרור מהרשות הפלשתינית ומארגון החמאס אינו דבר שכנסת ישראל יכולה לעבור עליו לסדר היום".

על פי החוק ח"כ עודה אינו ראוי ואינו יכול לכהן כחבר כנסת ועל כן נדרשת הדחתו".

פתיחת ההליך דורשת חתימתם של 70 חברי כנסת, מתוכם לפחות 10 מהאופוזיציה. עד הבוקר הצטרפו למהלך סיעות 'ימינה' ו'ישראל ביתנו' מהאופוזיציה המונים יחדיו 11 ח"כים וכעת נדרשת חתימתם של חברי הכנסת מהקואליציה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא יעזור כלום, אפילו לא שבעים חתימות, הבג"ץ השמאלני לא יתן להדיחו  (ל”ת)

  צבי

 2. ידיחו ואז בג"צ יחזיר  (ל”ת)

  קישמעעך טוכעעעסס

  • כדאי לך לשנות את השם לשם קצת יותר עדין... (ל”ת)

   צבי

 3. מדינת פשע ורשע ששופטיה רשעים מזרע עמלק רח"ל  (ל”ת)


 4. שופטים סדומאים מנהלים את המדינה רח"ל  (ל”ת)


 5. ערבוש  (ל”ת)


;