1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

בן כספית: "נתניהו איבד את האיזונים והבלמים"

העיתונאי הוותיק בן כספית על ראש הממשלה: "הוא לא מחליט כבר, הוא לא שולט" • והוסיף לגבי המתקפות על היועמ"ש אביחי מנדלבליט: "זו הזיה. זה מעיד על בעיה בתחום הנפש" • כספית מזהיר: "נתניהו מסמן את רבין אז ומנדלבליט היום כמי שרוצים לגרש את ביבי"

קובי עוזיאלי, י"ג תמוז תש"פ 05/07/2020 07:10

ביקורת חריפה בן כספית ובנימין נתניהו בן כספית ובנימין נתניהו צילום: הדס פרוש, פלאש 90

כשממשלת האחדות קמה בחסות הקורונה לאחר זמן רב של המתנה, היה הרושם שמעתה והלאה הפלונטר הפוליטי יוריד הילוך; אך לא כך הדבר. הממשלה שמייצרת כותרות בדבר חילופי מהלומות חריפים בין בכירי הליכוד וכחול לבן, הצליחה לעורר סערה השבוע בעקבות חילוקי דעות נוספים בין בנימין נתניהו ובני גנץ, שהציפו שוב את הפחד מהליכה לבחירות.

העיתונאי ושדרן 103fm בן כספית 'מעריב', שוחח עם ניסים משעל ברדיו 103FM והעריך האם מדינת ישראל באמת תצעד לבחירות בפעם הרביעית ותוכיח שגם הקורונה לא תפתור את חוסר ההסכמה הגורף: "נתניהו לא רוצה ללכת לבחירות אבל יש הערת אזהרה, כי אנו כבר לא נמצאים במחוזות של מה הוא רוצה. אני חושב שבניהול כל מה שקורה במתקן הממלכתי המכונה בלפור, הוא חרג מהמחשבה הרציונלית ובנוי על דברים אחרים. יכול להיות שהוא בסוף יעשה זאת. אני גם לא בטוח שהוא רצה להגיש לוועדת הכספים את רשימת הדרישות שחזירות זו הגדרה מצמצמת שלה בעיצומו המטורלל של משבר הקורונה, כשאנשים שואלים את עצמם אם הם ימשיכו לחיות ולא אם ימשיכו לאכול. נתניהו איבד שליטה ולכן למרות שהוא לא רוצה בחירות, איני יכול לומר שלא יהיו בחירות, כי יש במשוואה הזו גם צד שני וקוראים לו כחול לבן".

על המשבר הכלכלי הקשה בתולדות המדינה אמר כספית כי: "רה"מ שהכרנו פעם זה לא רה"מ שאנו מכירים עכשיו. הוא כבר לא מחליט לבד וסדר העדיפויות שלו השתנה. האיזונים והבלמים שהיו סביבו נעלמו. רואים שכל אירופה פתוחה וישראל סגורה, שהמשבר הכלכלי נראה הרבה יותר גרוע ממה שחשבנו, ושאין לעובדים שפוטרו או היו בחל"ת לאן לחזור. סיפור הקורונה הוא דוגמה מצוינת לכך שהעסק לא מנוהל. נתניהו של לפני כמה שנים היה מעלה בדעתו לחלוב מהמדינה מיליון שקל כשהוא שווה עשרות רבות של מיליונים בשביל החזרי מס באמצע האירוע הזה?".

בהמשך דבריו, התייחס כספית למפלגה שנחשבה לחלופה שלטונית בעיניי רבים כחול לבן, והסביר את השינוי בהתנהלותה מול נתניהו: "הם קיבלו החלטה אסטרטגית והם לא מפחדים יותר. אני מקווה שהם יעמדו בה. הם אומרים לנתניהו: 'אתה רוצה בחירות? לך לבחירות. לא מעניין אותנו, תעשה מה שאתה מבין'. הם היו צריכים לבוא ככה מהתחלה, נתניהו מבין רק כוח".

מה שרה"מ אמר על מנדלבליט זו הזיה, זה מעיד על בעיה בתחום הנפש

על המתקפה החריפה של רה"מ נתניהו נגד היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מאחר ולא אישר לו את מימון הוצאותיו המשפטיות, התריע בן בפני התלקחות ההסתה בישראל: "מה שהוא אמר על מנדלבליט זו הזיה, זה מעיד על בעיה בתחום הנפש. צריך להיות גבול, בסוף בני אדם רציונליים אמורים לפעול בתוך מערכת של איזונים ובלמים".

כדי להדגיש את החשש לחיי אדם בעקבות השתלחויותיו, לדבריו של נתניהו במנדלבליט, אמר: "חייו של מנדלבליט בסכנה. אני לא ממציא את זה כי הייתי שם כשרבין נרצח, ואף אחד מאיתנו לא האמין. למה הוא נרצח? כי שכנעו ושטפו את מוחם של מספר אנשים. נתניהו אמר פעם בזירת אחד הפיגועים: "ראש הממשלה רבין מעדיף את רווחתם של תושבי עזה על פני ביטחונם של תושבי תל אביב", כלומר שהוא מסכן יהודים. מה שהוא עושה עכשיו זה אותו דבר בגרסה חדשה. נתניהו לא קורא לחסל את מנדלבליט כמו שלא קרא לחסל את רבין, הוא מסמן את רבין אז ומנדלבליט היום כמי שרוצים לגרש את ביבי".

על הערצת ראש הממשלה נתניהו בקרב פלגים רבים ברחבי הארץ אמר העיתונאי בן כספית: "הוא כבר עלה בקרב שכבות נרחבות מהציבור לדרגה של משיח. חסר רק שמתוך מאות ואלפי שטופי המוח האלה, מישהו ירצה להושיע את עם ישראל בדרך שבה הושיע אותו יגאל עמיר. נתניהו יודע את זה אבל הוא לא הפיק לקחים".

עריכה: מיכל קדוש, 103FM

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בן כספית איש מריר חמוץ אובססיבי משועמם וגם רדוד  

    דפנה

  2. נתניהו רק מתגונן עםם האמת שלו ושל רוב עם ישראל בארץ נגד השקר של הפרוגרסיביים, מי שמתקיף בצורה מכוערת ביותר זה אתה, מתקיף אתה בצורה בזויה ללא שום סיבה פרט לשנאת חינם. הדברים ברורים ביותר.  (ל”ת)


;