1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

שקד מציעה לשדר את דיוני בתי המשפט בישראל

איילת שקד פועלת להגברת השקיפות וחיזוק אמון הציבור במערכת בתי המשפט ומציעה חוק שיסדיר את האפשרות לתעד, להקליט, לצלם ולשדר דיונים המתקיימים בבתי המשפט בישראל | שקד: "אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר ואמון הציבור נבנה בעזרת שקיפות במוסדות המדינה" | החוק יעלה לדיון בוועדת השרים לחקיקה

ארי קלמן, י"ג תמוז תש"פ 05/07/2020 07:24

ועדת השרים תסלול את הדרך? אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: unsplash

הבוקר (ראשון) יעלה "חוק השקיפות" לוועדת שרים לענייני חקיקה ויציע להסדיר את האפשרות לתעד, להקליט, לצלם ולשדר דיונים המתקיימים בבתי המשפט בישראל.

מגישת החוק, שרת המשפטים לשעבר, חה"כ איילת שקד אומרת על הצעת החוק כי "אמון הציבור במערכת המשפט נמצא בירידה מתמדת. אחת הסיבות העיקריות לכך היא היעדר השקיפות. אור השמש הוא המחטא הטוב ביותר ואמון הציבור נבנה בעזרת שקיפות במוסדות המדינה".

לדבריה, "גם כשרת משפטים קידמתי מעבר מהקלדה להקלטה של הדיונים, תהליך ארוך שמובילה כעת הנהלת בתי המשפט. הגיע הזמן שמדינת ישראל, כמדינה מערבית תתקדם בנושא השקיפות הציבורית ותאפשר לאזרחיה לצפות ולהישאר מעודכנים מהנעשה בתוך כותלי בית המשפט".

לסיום אומרת שקד: "מרבית הדיונים פתוחים לציבור ועל כן יש להנגיש את דיוני בתי המשפט גם למי שאין ביכולתו להגיע פיזית לבית המשפט. זכות הציבור לדעת ולהיות שותף בהליכי קבלת החלטות שהם חלק בלתי נפרד מסדר היום הציבורי".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זה לא באמת יעזור, זה לא הפיתרון, בכל מקרה בסוףהם לא חייבים לנו חשבון על החשבונות האמיתיים שמביאים את פסק (ואת גזר) הדין.  (ל”ת)


;