1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. קורונה

פרסום ראשון: מנהלי הקייטנות והצהרונים הודיעו על סגירה

בעקבות הקשיים שמערימים עליהם משרדי הממשלה, מנהלי הקייטנות בתי הספר והצהרונים של החופש הגדול החרדיים מודיעים על סגירתם. הסיבה היא גם בגלל הנוכחות הנמוכה של התלמידים

ארי קלמן, י"ג תמוז תש"פ 05/07/2020 23:47

בעקבות הביורוקרטיה ילדים בתלמוד תורה ברחובות ילדים בתלמוד תורה ברחובות צילום: Yossi Zeliger/Flash90

בעקבות קשיים בהפעלת צהרונים ובתי הספר וגני החופש הגדול, מנהלי הקייטנות החרדים מודיעים למשרד החינוך על סגירת הקייטנות והצהרונים מול קשיי הביורוקרטיה שמערימים עליהם משרדי הממשלה בעקבות התפרצות נגיף הקורונה.

ל'בחדרי חרדים' נודע כי מנהלי הקייטנות החרדיים שיגרו היום (ראשון) מכתב להנהלת משרד החינוך בו הם מתלוננים על "חוסר האונים למול הביורוקרטיה ולמול מצב התחלואה ונוכחות הקטנה של הילדים בקייטנות ובצהרונים״.

במכתב ששיגרו המנהלים ותוכנו הגיע לידי 'בחדרי חרדים', הם מלינים כי "לא חל שינוי משמעותי בהליך הרישוי, ויתירה מכך אנו נדרשים לסיים עם הפקת כלל הרישיונות עד למחר יום שני 6.7.20. אנו חוזרים על דרישתנו לקבל פטור גורף מהליך הרישוי לקייטנות ולצהרונים, ולהסתמך על רישיון הגן הקיים לכל סמל ובתוקף עד 31.08.20".

עוד הם מלינים כי "ממצאי בקרות השטח שהחלו היום מעלים תמונת מצב מדאיגה, לאור מצב התחלואה וכמות המבודדים הגדולה בערים השונות, מתברר כי נתוני הנוכחות בחלק מהגנים עמדו על 50% ומטה בלבד. דרישתנו ודרישת הרשויות השונות לגבות מההורים דמי רצינות נענו בשלילה, ואשר יגורנו בא לנו".

במכתב מציינים מנהלי הקייטנות כי "לא נוכל לקחת אחריות על כמות הילדים הנוכחים בכל מסגרת, אנו דורשים כי התשלום בפועל ייעשה לפי רישום ילדים בכל מסגרת כפי שמבוצע באשכולות 5 ומעלה, ולא על פי נתוני נוכחות בפועל".

בשורה התחתונה מבהירים מנהלי הקייטנות והצהרונים: "אנו הח"מ המפעילים כ- 3,700 מסגרות של קייטנות וצהרוני הקיץ, בהם מבקרים כ- 150,000 ילדים מודיעים בזאת כי ביום שלישי 7.7.20 ייסגרו לאלתר כל הקייטנות והצהרונים שבבעלותנו. הודעות לספקי ההזנה ולהורים יצאו מחר בשעות הבוקר המוקדמות".

מכתב מנהלי הקייטנות למשרד החינוך מכתב מנהלי הקייטנות למשרד החינוך צילום: באדיבות המצלם

מכתב מנהלי הקייטנות למשרד החינוך מכתב מנהלי הקייטנות למשרד החינוך צילום: באדיבות המצלם

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חוצפה שאין כדוגמתה!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

    א

  2. מי שלא הגיע לא יכל כי היה בבידוד! ואז... כבר קיבחו הודעה שהקיטנה סגורה  (ל”ת)


;