1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

סמוטריץ' דורש לחקור את ניגוד העניינים של השופטים

על רקע שורת תחקיריו של העיתונאי קלמן ליבסקינד על ניגודי העניינים של שופטי בית המשפט העליון - חה"כ בצלאל סמוטריץ' צפוי להעלות היום להצבעה דרישה להקמת ועדת חקירה • בכיר ביהדות התורה: שוקלים מחדש את הנושא

ארי קלמן, ט"ז תמוז תש"פ 08/07/2020 10:35

כיצד יצביעו החרדים? כסאות השופטים בבית המשפט העליון כסאות השופטים בבית המשפט העליון צילום: Yossi Zamir/POOL

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ צפוי להעלות היום (רביעי) להצבעה דרישה להקים ועדת חקירה מיוחדת שתבדוק את נושא ניגוד העניינים של שופטי בית המשפט העליון.

הנושא עלה לסדר היום לאחרונה בסדרת תחקירים שערך העיתונאי קלמן ליבסקינד על ניגוד העניינים של שופטי בית המשפט העליון, לאחר שלפי הנטען אלו לא דיווחו על אינטרסים זרים שמחזיקים בדיונים בהם הם מקבלים החלטות.

בסייעת הליכוד צפויים לתת חופש הצבעה בדיון ולאפשר לחברי הכנסת להצביע בעד הצעת חבר הכנסת סמוטריץ׳ וכן לאפשר את הקמת ועדת החקירה המיוחדת והחריגה.

בעקבות הודעת הליכוד, גם במפלגת יהדות התורה שוקלים לתמוך בדרישה של חבר הכנסת סמוטריץ', בכיר במפלגה אומר ל'בחדרי חרדים': "אין סיכוי שהליכוד יתמוך בדרישה ואנחנו נתנגד. אנו שוקלים מחדש את הנושא".

ח"כ ישראל אייכלר: "הדרישה להקים ועדת חקירה על ניגוד העניינים של שופטי בית המשפט העליון נכונה וצודקת מאין כמותה. היא תחשוף את חומת הקרמלין עד כדי שקיפות".

לדבריו, "אסור להצביע נגד דרישה נחוצה כזאת אני קורא לכל חברי בסיעות החרדיות להצביע בעד ועדת החקירה. אני קורא לראש הממשלה לא לפחד כלל ולתת חופש הצבעה לקואליציה. זו הזדמנות לעשות צדק ולהציל עשוקים מיד עושקי המשפט והצדק".

יצוין כי מוקדם יותר הבוקר קרא חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ לנציגי הסייעות החרדיות לתמוך ביוזמה, "שופטי העליון רומסים באופן שיטתי את זכויות הציבור החרדי. בפגיעה במופעי תרבות בהפרדה, בביטול שיטתי של הסדרי הגיוס שנקבעים בכנסת, ועוד", אמר.

הוא פנה אליהם בקריאה, "היום יכולים נציגי המפלגות החרדיות לאזן את המשוואה ולהצביע בעד הצעתי להקים ועדת חקירה לבחינת ניגודי העניינים של שופטי העליון. מצפה שיצביעו בעד".

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד: "זו פגיעה אנושה בבית המשפט. כחול לבן שהתחייבה לשמור על שלטון החוק נותנת שוב לנתניהו לרמוס את בתי המשפט ביד גסה. ניסנקורן גנץ ואשכנזי שותפים בחופש ההצבעה לביזיון הזה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האם סמוטריץ רוצה לחוקק חוק כזה בגלל ניגודי אינטרסים  

  וגם צריך לשאול את השאלה

 2. האם מבקר המדינה מתכוון לחייב את חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ  

  שאלה

 3. חכי"ם חרדים! בושו לכם!  

  ע

 4. לא מכיר את הנושא, אבל אם לפיד נגד...  

  חרדי

;