1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. עיתונות ותקשורת

ריקלין נגד נתניהו: הוא יאכל לקרדה ויגורש מהעיר

הזעם מתוך הימין על כישלון הליכוד היום במליאה, חלחל גם אל תוך גדולי תומכיו ומגיניו של ראש הממשלה. המפורסם שבהם הוא העיתונאי שמעון ריקלין מ'ערוץ 20' שתוקף הערב את נתניהו על הפארסה: "שתבינו איזה לוזרים הוציא אותנו נתניהו"

קובי ברקת, ט"ז תמוז תש"פ 08/07/2020 19:42

זעם רב מימין שמעון ריקלין/בנימין נתניהו שמעון ריקלין/בנימין נתניהו צילום: משה שי/אוליבר פיטוסי, פלאש 90

העיתונאי ואיש הימין שמעון ריקלין, הנחשב לתומך גדול של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תקף אותו הערב (רביעי) בעקבות הפלת הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' להקמת ועדת בדיקה לשופטים.

"שתבינו איזה לוזרים הוציא אותנו נתניהו: גנץ בבידוד מצליח לנצח אותנו. איש לא ישכנע אותי שנתניהו לא רצה שגנץ ינצח. ועשה הכל שזה יקרה. רק אלוקים יודע למה. דבר אחד ברור לי. אם הוא חושב שזה יעזור לו במשפט הוא טועה ובענק. הוא יקבל מהם וואחד לאקרדה", כתב ריקלין בטוויטר. 

"למה ששופטים יעניקו לנאשם דג? והאם אין כאן משום מראית עין של ניגוד עניינים?", שאל עמית סגל בבדיחותא, וריקלין השיב כי "הם יעניקו לו דג מסריח. וגם יגרשו אותו מהעיר".

כזכור, דרמה של ממש התחוללה היום במשכן הכנסת לאחר שחבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' העלה להצבעה את דרישתו להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדוק את נושא ניגוד העניינים של השופטים ועורר סערה בקואליציה.

בליכוד הודיעו על תמיכה ביוזמה, שבעקבותיה גם יהדות התורה העניקו חופש הצבעה אך בפועל כל חבריה הצביעו בעד וכך גם סיעת ש"ס שתמכה ביוזמה מלבד חברי הכנסת משה ארבל ויצחק כהן שנעדרו מהדיון.

קודם ההצבעה שיגרו בכחול לבן איומים בפירוק הממשלה באם ההצעה תתקבל ובפועל הצליחו לגייס רוב להפיל את ההצעה שלא תצא לפועל ולא תוקם ועדת חקירה.

בליכוד נעדרו חלק מהשרים וחברי הכנסת מהדיון דקה לפני ההצבעה, מה שהביא להפלת ההחלטה כך שזה הצטרף בנוסף להצבעה של ישראל ביתנו נגד הוועדה.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסר בתגובה להפלת ההצעה על ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא ניגוד העניינים של שופטי בית המשפט העליון: "נפל דבר בישראל, קואליציית ליברמן-טיבי-יזבאק-לפיד ובורחי הליכוד חברו יחד לבצר את כוחו של בג"ץ על חשבון אור השמש וניקיון הכפיים של השופטים. אור השמש מחטא, הם בחרו להשאיר את מדינת ישראל בחושך".

עוד הוסיף כי "לא רמיסת הזהות היהודית, לא המסתננים, לא הפגיעה בביטחון ישראל מעניין אותם. רק ביצור מעמדו של בג"ץ והרצון שלהם, כל אחד מסיבותיו, להיות יקירי מערכת המשפט ולא להרגיז אותה חלילה. יום עצוב למדינת ישראל. ידע הציבור ויבוא חשבון".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;