1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

תקלה חמורה: מסוק הרמטכ"ל כבה באוויר

תקלה חמורה במסוק הרמטכ"ל במהלך טיסה שגרתית - שני מנועיו כבו כאשר המסוק היה באוויר. האירוע שהוגדר חמור מתוחקר בחיל האוויר | דובר צה"ל מבהיר כי לא נשקפה סכנה לנוסעים 

קובי עוזיאליט"ז תמוז תש"פ 08/07/2020 20:48

הצבא מתחקר חילוץ במסוק חילוץ במסוק צילום: באדיבות המצלם

תקלה חמורה אירעה בשבוע שעבר במסוק הרמטכ"ל במהלך טיסה שגרתית ושני מנועיו כבו כשהיה באוויר; האירוע שהוגדר חמור מתוחקר בחיל האוויר. כך מדווח הכתב הצבאי ניר דבורי ב'חדשות 12'.

על פי דיווחו, טעות של הטייסים כמעט גרמה לאסון כאשר תקלה חמורה התגלתה באחד משני מנועיו של מסוק הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, במהלך טיסה שגרתית ממשכן הכנסת לאחד מבסיסי צה"ל.

אחד מהמנועים הפסיק לפעול אך הטייסים טעו ולא פעלו על פי הנוהלים וכיבו את המנוע היחיד שעבד. מסוק הינשוף החל לשקוע עד לגובה נמוך של מאה רגל – 30 מטרים מהקרקע. הטייסים הבינו שטעו והפעילו את המנוע ובכך הביאו לייצובו.

אלא שאז על פי שיקול דעתם שלהם החליטו הטייסים להמשיך עם מנוע אחד בטיסה עד לבסיס תל נוף – מרחק של כעשר דקות אווירית ממשכן הכנסת. כעת מתקיים בחיל האוויר תחקיר של האירוע לבחינת כלל ההחלטות שהתקבלו במהלכו.

מדובר צה"ל נמסר ל'חדשות 12': "בשבוע שעבר, מסוק 'ינשוף' נחת בבסיס במרכז הארץ עקב תקלה טכנית. המסוק, שביצע טיסת תובלה בה טס הרמטכ"ל, נחת בשלום בבסיס ובמקומו הוזנק מסוק אחר שביצע את המשימה במלואה. מדובר בתקלת טכנית במנוע שתופעלה ע"י אנשי הצוות".

לדברי דו"צ: "הפעולות המיידיות של הצוות איפשרו את תפעול התקלה בבטחה ובשום שלב לא היתה סכנה לנוסעים. האירוע מתוחקר".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. כבו לכם המנועים? התחלתם לצלול? ישתבח שמו!  (ל”ת)

    בועז

;